Ballina Aktualitet Bes Kallaku prek me rrëfimin e tij: Lërini fëmijët të...(VIDEO)

Bes Kallaku prek me rrëfimin e tij: Lërini fëmijët të…(VIDEO)

Duke u bazuar në ngjarjet e ndodhura ditët e fundit në Shqipëri, që kanë shqetësuar jo pak shqiptarët, aktori Bes Kallaku mbajti një fjalim të réndésishëm mbrëmë në “Kosherja show”.

Ai zgjodhi të fliste për fëmijët shqiptarë dhe bëri thirrje të forta që të mos përdoret dhunë ndaj tyre, duke thënë se një fëmijë i dhùnuar sot kthehet në një prind të dhùnshëm nesër.

Sipas Besit, çdo fëmijë që detyrohet të punojë dhe të mos ketë një fëmijëri, quhet fëmijë i abùzùar.

“Ne shqiptarët jemi të vetmit që kemi një shprehje: ‘Druri ka dal prej xhenetit’ ose ne jemi të vetmit që kur shkojmë në mblédhje me prindër i themi zyshës:’Ta jap lejen unë, po nuk mësoi bjeri, rrihe se ashtu zë mend ky’. Edhe harroni që një fëmijë i dhùnuar sot kthehet në një prind të dhunshëm nesër.

Për çdo fëmijë që ka besuar në vetvete, qëndron një i rritur që ka besuar në të dhe nëse doni që fëmija juaj të jetë i mirë, ose të bëhet i mirë, lëreni atë të jetë i lumtur.

Pas gjithë këtyre rasteve ku fëmijët janë të detyruar të punojnë për të nxjérrë kafshatën e bukës për familjen e tyre, aq më tepër ku sa raste kemi parë ne në Shqipëri ku në Bulqizë janë të detyruar të punojnë maleve për të nxjérrë krom për të siguruar bukën në shtëpitë e tyre, nuk ka justífíkím. Çdo fëmijë që detyrohet të punojë dhe të mos ketë fëmijëri, quhet fëmijë i abùzùar”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!