Ballina Aktualitet Bes Kallaku bën reàgimin e fortë kundër LGBT, por i ndodh e...

Bes Kallaku bën reàgimin e fortë kundër LGBT, por i ndodh e papritura!

Aktori i humorit, Bes Kallaku ka reàguar ditën e sotme rreth çéshtjes së kërkesës së komunitetit  LGBT për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur”.

Në emisionin e tij ai është shprehur se është kundër kësaj gjëje duke argumentuar me nota humori se nëse do të ndryshojmë këto fjalë i bie të ndryshohen shumë gjëra duke nisur me filma, këngë apo emertime të ndryshme të personave apo grupeve.

“Nuk kam asgjë, mbase është mirë siç thoni ju por thjesht na keni kàpur pa përgatit. Na është mësuar goja duke thënë o ma, o ba. Si do e themi shprehjen nana, si do ta ndryshojmë jam prindi 1. Si do ta ndryshojmë pallatin 176, atë prindin 1 nuk ta shànin por për atë prindin 2 çfarë nuk thonë. Do të ndryshojmë këngët. Imagjino dhe Vàgàbondin duke kënduar sado që je gàngster mos u bën gàngster me prindin 1 ose kur dëgjon zërin e prindit 1. Dhe pastaj imagjino Alban Ramosajn kur fitoi Këngën Magjike të mos thoshte ma fitova por prindi 1 fitova. Si t’i thërrasim Bàbastars?Bes Kallaku talks about leaving the Klan - TV Mania

Prindi 2 stars apo pesë pyetje nga prindi 2 ramo. Po Nënë Terezën, po Bàba Mondin. Pastaj do të hyjë shérri në familje pse ti prindi 1 dhe unë dyshi. Pastaj ndàhen për mospërputhje numrash. Po si do t’ju themi gjyshërve? Të gjithë ne prindërit mezi presim atë muajin kur fëmija fillon dhe belbëzon mama, baba. Imagjino të jetë tre vjeç dhe me fëmijën tënd prej dore takon një mikun tënd, e të thotë a ka filluar me fol. Ca ka thënë në fillim mama apo baba. Fëmija kur shkon 5 vjeç do të fillojë të thotë prindi, atëherë pastaj do të mësojë 1 ose 2, dhe më pas do të dijë me fol mama ose baba në gjuhën aktuale. Nuk kam asgjë por shpirtin ma ngroh vetëm fjala ‘o ma dhe ba’.”

Mirëpo teksa kërkon në Google apo YouTube për të dëgjuar monologun e Besit shikohet se videoja nuk është e aksesueshme në asnjë platformë. Përse vallë? LGBT kërkon heqjen e fjalës 'nënë', Bes Kallaku shprehet kundër: Shpirtin ma ngroh vetëm 'o ma, o ba' - Abc News

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!