Ballina Lifestyle Çifti i panjohur fitoi çmimin 'Guinnes', arsyeja është mahnitëse! (VIDEO)

Çifti i panjohur fitoi çmimin ‘Guinnes’, arsyeja është mahnitëse! (VIDEO)

James dhe Chloe Lusted janë shpallur çifti i martuar me diferencën më të madhe të gjatësisë, rreth 60 cm.

Ata u konfirmuan nga komisioni i rekordeve “Guinness” në kategorinë specifike:

Çift i martuar, sékse të ndryshme, gruaja më e gjatë. Chloe është e gjatë rreth 1.65 cm, ndërsa James 1.09 cm.Conwy TV star with dwarfism sets date to marry sweetheart in dream wedding  - North Wales Live

33-vjeçari vùan nga një formë e rrallë nanizmi e njohur si Displasi Diastrofike.

Ai është me profesion aktor dhe prezantues, ndërsa bashkëshortja e tij, 27-vjeçarja Chloe, është mësuese.

Dyshja është njohur në një bar ku u prezantuan nga miq të përbashkët të tyre dhe në periudhë Chloe ishte studente në Cardiff të Uellsit.Welsh husband and wife break world record for biggest height difference;  ITV News Wales

Pavàrësisht nga frika për sfidat e mundshme me të cilat do të përbàlleshin nga lídhja e tyre e dashurisë, veçanërisht në lídhje me mënyrën se si të tjerët mund t’i trajtojnë ata, ata zyrtarisht u bënë çift në fund të vitit 2013.

Shtatë muaj më vonë, Chloe dhe James udhëtuan në një liqen në veri të Uellsit. Për këtë udhëtim, James kishte një plan mjaft të bukur.

Me pamjen e bukur të liqenit si një sfond, James u ul në një gju dhe i propòzoi Chloe, e cila pranoi me lumturi.Image 60 of Midget Wedding Photos | pljtoallwhoenter

“Historia jonë e dashurisë na ka mësuar dhe u ka mësuar të tjerëve që ju nuk mund ta gjykoni një libër nga kopertina e tij, dhe thjesht ta doni personin pa marrë parasysh kush janë ata. Unë nuk mendoj se ju mund të zgjidhni me kë dashuroheni.” – Chloe Lusted

Çifti i lumtur janë martuar prej pesë vjet dhe kanë një vajzë dy-vjeçare të quajtur Olivia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Momente paníku! Alban Ramosaj përbàllet me një të paprítur (FOTO)

Alban Ramosaj (emri i vërtetë i të ciolit është Alban Kamerolli)  është një këngëtar, kantautor, producent dhe model kosovar-holandez, me origjinë shqiptare. Ka lindur në...

Nuk ka më kthím pas! Juli ‘nxjérr zbùluar’ Mevlanin dhe Ledjanën (FOTO)

Ndër çiftet më të për folur të programit më të ndjékur të vitit "PërPuthen", Ledjana dhe Mevlani, janë kryetema e portaleve në kë to...

Pasi u thýe rrjeti me këngën e tyre, Noizy i bëri një premtim publikisht Dhurata Dorës (FOTO)

këngëtarja bukuroshe Dhurata Dora, vetëm pak ditë më parë publikoi në YouTube projektin e saj të radhës në bashkëpunim me rap-artistin e njohur shqiptar,...

Ndjékësja i plàs bòmbën ish-konkurrentes së PërPuthen: Ishe e fejuar por hyre për famë!

Personazhet e programit "PërPuthen" janë kthyer në figurat publike më të ndjékur dhe më të klikuar nga publiku. Ato janë pjesë e botës së thashéthémeve...

Dy ish-konkurrentët kàpen màt pranë njëri tjetrit, njëri i PërPuthen rinore tjetri i +40 (VIDEO)

Dy ish-konkurrentet e programit me te ndjekur te vitit “Per'Puthen” janë pikasur nga portalet e mediat roze për afrimitetin e treguar ndàj njeri-tjetrit në...
error: Alert: Content is protected !!