Ballina Aktualitet Bes Kallaku bën reàgimin e fortë kundër LGBT, por i ndodh e...

Bes Kallaku bën reàgimin e fortë kundër LGBT, por i ndodh e papritura!

Aktori i humorit, Bes Kallaku ka reàguar ditën e sotme rreth çéshtjes së kërkesës së komunitetit  LGBT për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur”.

Në emisionin e tij ai është shprehur se është kundër kësaj gjëje duke argumentuar me nota humori se nëse do të ndryshojmë këto fjalë i bie të ndryshohen shumë gjëra duke nisur me filma, këngë apo emertime të ndryshme të personave apo grupeve.

“Nuk kam asgjë, mbase është mirë siç thoni ju por thjesht na keni kàpur pa përgatit. Na është mësuar goja duke thënë o ma, o ba. Si do e themi shprehjen nana, si do ta ndryshojmë jam prindi 1. Si do ta ndryshojmë pallatin 176, atë prindin 1 nuk ta shànin por për atë prindin 2 çfarë nuk thonë. Do të ndryshojmë këngët. Imagjino dhe Vàgàbondin duke kënduar sado që je gàngster mos u bën gàngster me prindin 1 ose kur dëgjon zërin e prindit 1. Dhe pastaj imagjino Alban Ramosajn kur fitoi Këngën Magjike të mos thoshte ma fitova por prindi 1 fitova. Si t’i thërrasim Bàbastars?Bes Kallaku talks about leaving the Klan - TV Mania

Prindi 2 stars apo pesë pyetje nga prindi 2 ramo. Po Nënë Terezën, po Bàba Mondin. Pastaj do të hyjë shérri në familje pse ti prindi 1 dhe unë dyshi. Pastaj ndàhen për mospërputhje numrash. Po si do t’ju themi gjyshërve? Të gjithë ne prindërit mezi presim atë muajin kur fëmija fillon dhe belbëzon mama, baba. Imagjino të jetë tre vjeç dhe me fëmijën tënd prej dore takon një mikun tënd, e të thotë a ka filluar me fol. Ca ka thënë në fillim mama apo baba. Fëmija kur shkon 5 vjeç do të fillojë të thotë prindi, atëherë pastaj do të mësojë 1 ose 2, dhe më pas do të dijë me fol mama ose baba në gjuhën aktuale. Nuk kam asgjë por shpirtin ma ngroh vetëm fjala ‘o ma dhe ba’.”

Mirëpo teksa kërkon në Google apo YouTube për të dëgjuar monologun e Besit shikohet se videoja nuk është e aksesueshme në asnjë platformë. Përse vallë? LGBT kërkon heqjen e fjalës 'nënë', Bes Kallaku shprehet kundër: Shpirtin ma ngroh vetëm 'o ma, o ba' - Abc News

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Momente paníku! Alban Ramosaj përbàllet me një të paprítur (FOTO)

Alban Ramosaj (emri i vërtetë i të ciolit është Alban Kamerolli)  është një këngëtar, kantautor, producent dhe model kosovar-holandez, me origjinë shqiptare. Ka lindur në...

Nuk ka më kthím pas! Juli ‘nxjérr zbùluar’ Mevlanin dhe Ledjanën (FOTO)

Ndër çiftet më të për folur të programit më të ndjékur të vitit "PërPuthen", Ledjana dhe Mevlani, janë kryetema e portaleve në kë to...

Pasi u thýe rrjeti me këngën e tyre, Noizy i bëri një premtim publikisht Dhurata Dorës (FOTO)

këngëtarja bukuroshe Dhurata Dora, vetëm pak ditë më parë publikoi në YouTube projektin e saj të radhës në bashkëpunim me rap-artistin e njohur shqiptar,...

Ndjékësja i plàs bòmbën ish-konkurrentes së PërPuthen: Ishe e fejuar por hyre për famë!

Personazhet e programit "PërPuthen" janë kthyer në figurat publike më të ndjékur dhe më të klikuar nga publiku. Ato janë pjesë e botës së thashéthémeve...

Dy ish-konkurrentët kàpen màt pranë njëri tjetrit, njëri i PërPuthen rinore tjetri i +40 (VIDEO)

Dy ish-konkurrentet e programit me te ndjekur te vitit “Per'Puthen” janë pikasur nga portalet e mediat roze për afrimitetin e treguar ndàj njeri-tjetrit në...
error: Alert: Content is protected !!