Ballina Aktualitet Ja si vídheshin votat në qendrat e votimit, Vetëvendosje publikon videon skàndaloze

Ja si vídheshin votat në qendrat e votimit, Vetëvendosje publikon videon skàndaloze

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri dénòncoi të martën manipulimin e votave nga grupi numurues në KZAZ nr.Nr.79 në Tepelenë.

Përmes një postimi në rrjetin Facebook, Vetvendosje publikoi videon e kamerave të vëzhgimit, ku numurues shihen të shtojnë shénja X në fletët e votimit.

Sipas LVV, krími zgjedhor u konsumua në datën 26 prill “në bashkëpunim mes gjithë anëtarëve të Grupit Numërues të Vendit të Numërimit të Votave”.FOTO/ Denoncon Abazi: Vetëm në 1 KZAZ në Tiranë rezultojnë 28 vota të  prishura qëllimisht - AZ Lajme

“Ne kërkojmë marrjen e menjëhershme të masave administrative nga KQZ-ja dhe ndjékjen pénale të menjëhershme për këtë rast nga orgànet e drejtësisë,” lexon deklarata e Qendrës LVV në Shqipëri.

Lëvizjes Vetëvendosje kërkoi gjithashtu nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve shpàlljen e pavlefshme të zgjedhjeve dhe ripërsëritjen e tyre.

Kandidati i Vetëvendosjes në qarkun e Tiranës Boiken Abazi i cili nuk arriti që të fitonte mandatin e deputetit në 25 prill vijon me denoncimet që sipas tij vërtetojnë se procesi është manípuluar.

Pas dy videove që publikoi, Abazi kércénon se ka edhe të tjera, por kërkon reàgimin e shtetit.

“Sa video duhet ende të publikojë Lëvizja Vetvendosje! Për të kuptuar çfarë makinerie e déformimit të votës ka qenë në lëvizje në këto zgjedhje?

Dy të reja i nxòrrëm sot, nëse nuk mjaftojnë, nxjérrim edhe tjetër. Por si shpjegohet që partitë “e mëdha” nuk po i nxjérrin këto video? Nga KQZ i kemi marrë ne pamjet filmike zyrtare. Të njëjtat pamje filmike i kanë edhe ata.

Si shpjegohet që nuk po veprojnë organet e shtetit!? Kush ka më gojë të thotë se këto kanë qenë zgjedhje të lira e të ndershme!?  Kanë vjédhur para, gjatë dhe pas fushatës si të babézitur! Vjédhin zgjedhjet që pastaj të vjédhin një popull të tërë” shkruan Abazi.Maskarada e numëruesve të PS, Bojken Abazi: Si po manipulojnë votat -  Rilindja Demokratike

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!