Ballina Aktualitet Rriten shifrat e kultívimit të kanàbisit, ja qyteti që po ia kalon...

Rriten shifrat e kultívimit të kanàbisit, ja qyteti që po ia kalon edhe Lazaratit të dikurshëm

Sipas raportit të vitit 2020, me 79 raste të veprës pénale të prodhímit dhe të kultívimit të drògës, qarku Gjirokastër renditet e teta në vend për nga procédimet pénale, por jo vetëm kaq.

Nga monitorimi i ajrit i bërë edhe nga partnerët e huaj, rezulton se Gjirokastra nuk konsiderohet një pròblem për polícinë vendase.

Në 2020, rekordin e shénon Kruja, ku jo vetëm u konstatuan hapësira të mëdha të mbjelljes me kanàbis, por u regjistruan më shumë se 400 procédime pénale.Arsyet e vërteta se pse Edi Rama hodhi në treg hashashin dhe pasojat  imediate të këtij propozimi

Duket se Lazarati i dikurshëm tashmë është zhvendosur në Krujë, sipas raportit të Pròkurorit të Përgjithshëm.

Dikur, Gjirokastra përbënte numrin 1 të pròdhimit të kanàbisit në vend.

Ndërsa, sot, regjistron raste dhe pàrcela dròge më pak se Kruja, Vlora, Tirana, Durrësi, Fieri dhe është i barabartë me Shkodrën, rapoton Vizion PlusShqipëria 'jeshile' nga veriu në jug/ Harta e zonave, rekord hashashi në dy  muaj – Nova Media Albania.

Nga Lazarati, ku nuk regjistrohet asnjë pàrcelë e mbjellë me kanàbis, ashtu edhe siç paraqitet ne raportet e agjencive të huaja, ka një tendence në rritje për të mbjellë në disa nga fshatrat e Tepelenës, të cilat janë poshtë lumit Vjosë, në afërsi të rrethit të Përmetit, si edhe në disa prej fshatrave të këtij rrethi.

Dikur, në përllogaritjet e Polícisë, Gjirokastra përbënte më shumë se 52 për qind të të gjithë kanàbisit që mbillej në vend, ndërsa sot sipas përllogaritjeve, jo vetëm të polícisë, por edhe të pròkuròrisë, është më pak se 5 për qind, ndërsa Kruja ka 24 për qind të prodhímit.363 zona me hashash në Shqipëri - Vizion Plus

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!