Para disa ditësh, Riniani lajmëroi se nuk do të jetë më pjesë e “Për’Puthen”.

Në fakt publiku e kishte vënë re prej ditësh mungesën e tij dhe më në fund ai konfirmoi se nuk është më pjesë e programit.

“Miq, Faleminderit te gjitheve per Suportin, Kritikat edhe Komplimentet e pafundme qe me keni dhene gjate rrugetimit tim ne Perputhen . Kam marre mesazhe te shumta per mungesen time, doja t’ju njoftoja ashtu si e keni pare, une nuk jam pjese e programit ka 3 jave, arsyet do vijne se shpejti!Faleminderit edhe shume mirenjohje per te gjithe ju! Ju dua shume”, shkroi Riniani.

Ndërkohë i ftuar sot në programin “Shqipëria Live”, Riniani tha se në jetën e tij ka hyrë një njeri i ri.

Ai zbùloi se një vajzë i ka rrémbyer zemrën dhe se janë në fazën e dashurisë.

Vajza në fjalë nuk ka lídhje me “Për’Puthen”, sepse me të është njohur pas përfundimit të emisionit.Të jenë rikthyer bashkë? Ish e fejuara e konkurrentit të “Për'puthen”  udhëton drejt Shqipërisë për… - Bota Sot

“Zemra ka rifilluar të rrahë. Njohja ka ndodhur, tashmë them se jemi në fazën e dashurisë.

Nuk ka lídhje me ‘Për’puthen’, as me showbiz-in. Kemi pasur një kontakt kur po lija programin”, rrëfeu ai.

Për këtë lidhje të re ai falenderoi “Për’Puthen”, duke u shprehur se u bë shkak për këtë njohje, që po i jep kaq shumë lumturi.Tha se janë ndarë pas tetë vitesh, ish e dashura e konkurrentit të “ Për'puthen” reagon për herë të parë: Je një perlë e rrallë…

Ndërkohë, pas lajmit se kanë nisur audícíonet për “Big Brother Vip”, është përfolur se disa nga konkurrentët e “Për’Puthen” do të marrin pjesë.

A do të pranonte Riniani, nëse do të merrte një ftesë të tillë?

“Unë jam pro eksperíencave të reja, por për momentin nuk do ta kisha pranuar se po i jap përparësi punës”, u përgjigj ai.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!