Rritja e rrogave të mësuesve me 50 mijë lekë të vjetra në muajin Janar, duket se ka qenë vetëm për zgjedhje, pasi pas votimeve rrogat janë ulur sërish.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar dénoncímin e një mësuesi në Rrogiozhinë, i cili thotë se pas zgjedhjeve u është ulur rroga me 12 mijë lekë.

Në një psotim në Facebook, Berisha ka publikuar, dénoncímin, ku mësuesi ka deklaruar se përveç 12 mijë lekëshit që u është hequr po diskutohet tu híqet edhe transporti si dhe vështírësia e punës. Mësuesve ju ulen rrogat pas zgjedhjeve, rritja ishte vetëm për fushatë

Postimi i plotë:

Mesuesve ju ulet rroga pas zgjedhjeve me 12 mije lek. Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb Pershendetje !!! Jam nje arsimtar (za Rrogozhine ) edhe dua te ndaj me ju nje shqetesim, kete muaj mesuesit moren 12 mije lek( vjetra) me pak edhe po diskutohet qe edhe veshtiresia e punes dhe trànsporti te na híqet.

Me pak fjalet rritja qe u bo ne janar me 50 mije lek ( te vjetra) ne nje fare menyre do asgjesohet duke héqur veshtíresine e punes, transportin dhe 12 mije lek( vjetra). Gjeja qe me cudit me shume eshte se kjo ndodh fiks 10 dite pas zgjedhjeve.

Dmth sa e moren voten Tani fillojne nxjerrin fytyren e vertete duke ulur rrogen sepse para zgjedhjeve thonin qe vetem do te rritet rroga. Ju lutem anonim se pastaj e merr vesh patronazhisti edhe te heqin fare nga puna. Ju faleminderit…Rama uron mësuesit: Gëzuar ditën tuaj të shënuar!

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!