Ballina Uncategorised Kírurgia plastike nxjerr zbuluar vajzat e ‘PërPuthen’: Ju tregon cila është e...

Kírurgia plastike nxjerr zbuluar vajzat e ‘PërPuthen’: Ju tregon cila është e ‘bërë’, e cila jo!

Konkurrentet e “Për’Puthen” tashmë janë kthyer në personazhe publike dhe ndër më të ndjékurat në rrjetet sociale.

Sot ato shfaqen me foto profesionale, stil e paraqitje të kuruar në çdo dalje, por të gjithë ata që e kanë ndjékur programin nga fillimi e dinë se vajzat nuk dukeshin kështu gjithmonë.

Pamja e tyre ka ndryshuar aq shumë që nga fillimi dhe duket se këtu ka gisht edhe kírurgjia plastike dhe ndërhyrjet estetike që kanë bërë.

Këtë e ka vërtetuar edhe kírurgja plastike, Senera Hoxha, e cila ka treguar në “Shqipëria live” se çfarë kanë ndryshuar vajzat.

Antonela është pacéentja e saj dhe pa hezétim, ajo tregon se “Antonela ka bërë disa gjëra të vogla mirëmbajtëse, ri harmonizim të mollëzave, që profili i saj të dukej më bukur”.

Për Ledianën, thotë se “ka bërë mbushje te rrudhat midis hundës dhe gojës, mbushje të buzëve”.

Ndërkohë, ndryshimin e flokëve të konkurrentes, me një model të ri me kaçurrela dhe ngjyrë më të hapur, e komenton si “pasiguri, nuk e di se çfarë i pëlqen Mevlanit, më duket si kopje e Antonelës”.

Sipas saj, Sindi ka ndryshuar vetëm mënyrën si ka bërë make up, ndërsa Melisa ka ndërhyrë në buzë.

Ndërsa Tea është vajza me ndryshimin më drastik.

Senera thotë se ndërhyrja që ka bërë për dobësim ka ndikuar shumë, por, “duket që ka bërë ‘photoshop’ në fotot e fundit, pasi nuk mund të jetë aq e tonífikuar, pas atij ndryshimit të madh në peshë”.

error: Alert: Content is protected !!