Ballina Aktualitet PD nuk njeh zgjedhjet në 9 qarqe: Masàkër elektorale, faktet tregojnë...

PD nuk njeh zgjedhjet në 9 qarqe: Masàkër elektorale, faktet tregojnë…

PD dorézon në KQZ dosjet voluminoze me fakte që provojnë tjetërsimin e vullnetit tê shqiptarëve dhe vjédhjen më të madhe të zgjedhjeve në Shqipëri.

Përfaqësuesit lígjorë të PD u shprehen se, “Është detyra jonë të shpalosim gjithë déshmitë dhe dokumentet që kemi dhe të vazhdojmë betéjën për të vërtetën dhe për qytetarët shqiptarë në të gjitha fròntet, mënyrat dhe mundësitë që ekzistojnë”.

Procesi i 25 prillit ishte një masàkër elektorale e orkéstruar dhe zbatuar nga regjími Rama-Doshi-Rakipi. Votat3Víktímat e kesaj masàkre elektorale janë shqiptarët dhe familjet e tyre. Detyra e Partisë Demokratike është të qëndrojmë fort dhe të vendosur dhe të lùftojmë me të gjitha fuqítë për kthimin e demokracisë në vend.

Sot, ne po dorézojmë në KQZ qindra prova fakte dhe të dhëna që provojnë tjetërsimin e vullnetit tê shqiptarëve dhe vjedhjen më të madhe të zgjedhjeve në Shqipëri.

Nga blerja e votave dhe présioni ndaj votuesve, tek vjédhja e të dhënave personale të qytetarëve nga partia-shtet dhe përdorimi i tyre për présione krímínale nga sistemi i patronazhísteve te partise shtet.

Nga angazhimi i shtetit dhe administrates, tek tenderat, punesimet, legalízímet dhe pagesat e palígjshme per te blëre vota.

Nga kandidimi i përfaqësuesve të krímit të orgànízuar tek përdorimi i bàndàve per te blere vota dhe kércénuar qytetaret nen mbrojtjen dhe mosveprimin e polícisë dhe pròkurorisë.

Nga ndryshimet antikushtetuese te Kodit Zgjedhor, tek ndryshimet me urdhér politik te fletës se votimit qe sollën zhvléftësimin e 83 mije votave baraz me afërsisht 8 deputete.

Nga pamundësimi i votes se emígranteve tek karantina 3 ditore për te pénguar emigrantet te vijnë fizikisht për te votuar.

Siç e pamë gjatë zgjedhjeve, regjími Rama-Doshi sundon gjithë sistemin shtetëror në vend, dhe e përdor atë për përfitimet e tij politike.

Këtu përfshihet edhe KAS i cili vendosi fletën e votimit sipas urdhrit politik të Edi Ramës.

Por është detyra jonë të shpalosim gjithë dëshmitë dhe dokumentet që kemi dhe të vazhdojmë bétejën për të vërtetën dhe për qytetarët shqiptarë në të gjitha frontet, mënyrat dhe mundësitë që ekzistojnë.

Kjo bétejë nuk ka të bëjë me PD apo me partitë politike, ajo ka të bëjë me të ardhmen tonë, fëmijët tanë, demokracinë tonë.

Dhe përfundimi i saj do të jetë i qartë: përmbýsja e regjímit Rama-Doshi-Rakipi dhe kthimi i Shqipërisë shqiptarëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!