Ballina Aktualitet OSBE bën deklaratën trònditës që Edi Ramës Nuk do i pëlqejë aspak:...

OSBE bën deklaratën trònditës që Edi Ramës Nuk do i pëlqejë aspak: Në zgjedhje pati…

Misíoni i SHBA pranë selisë qendrore të OSBE në Vjenë doli me një deklaratë të fortë në lídhje me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

Ambasadorja Elisabeth Rosenstock-Stiller theksoi se PS pati një avantazh të pabarabartë në këto zgjedhje pasi përdori makinerinë shtetërore.

“Ndërsa ka shumë aspekte pozitive të zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri, SHBA vëren se gjetjet e misionit vëzhgues të OSBE tregojnë se partia në pùshtet ka pasur avantazhe domethënëse nga pùshteti i saj, përfshírë edhe kontrollin e administratës lokale dhe kéqpérdorimin e burimeve administrative.Deklarata e fortë e misionit të SHBA në OSBE: Pati blerje masive votash

Ne gjithashtu vërejmë se gjetjet e tyre tregojnë për një praktikë të përhapur të blerjes së votave, që mbetet ende një problem, dhe gjithashtu shprehim shqetësim në lídhje me rrjedhjen e të dhënave personale tejet sensítive, përfshírë edhe preferencat politike të qytetarëve.

SHBA ngùl këmbë që orgànet e hetímit dhe gjýqësori duhet të mbàjnë përgjegjës çdo individ që ka shkélur lígjin apo që ka ndàluar vullnetin e qytetarëve të Shqipërisë për të votuar në zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Ne mirëpresim deklaratën e SPAK për të ínvestíguar krímet elektorale,” théksoi ajo.Zbardhet skema/ Si shpërndau Edi Rama përpara zg - Syri | Lajmi i fundit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!