Ballina Showbiz Një kryevepër! Rosela Gjylbegu publikon një këngë të re për Bajramin (VIDEO)

Një kryevepër! Rosela Gjylbegu publikon një këngë të re për Bajramin (VIDEO)

Festa e Bajramit në Shqipëri këtë vit është solemne pasi që është publikuar një këngë e bukur me titull “Duart hapur”. Kjo është kënga e parë kushtuar Festës së Bajramit në Shqipëri.

“Jemi bashkë, Sot më pranë, Me u dashtë, E me falë. Ash`t ditë e gëzueme plot mirësi. Ash`t dita jonë plot me dashni.”

Zëri i ëmbël i Rosela Gjylbegut ngadalë po përmbush hapësirën. Zërat e klarinetës dhe violinës janë rreze të cilat po e ngjallin natyrën. Kënga vjen në jetë midis butësisë, buzëqeshjes së një fëmije, diellit që ndriçon ditën, dashurisë që mbush qenien …

Ky është përshkrimi i shkurtër i befasisë së këndshme të cilën United Bank of Albania e ka përgatitur për festën e madhe të Bajramit. Si asnjëherë më parë, kjo ditë e rëndësishme shënohet me një projekt të shkëlqyeshëm artistik.

Himni i paqes, ashtu si e quajti vet Gjylbegu, përmban porositë kryesore të Ramazanit dhe Bajramit: dashurinë, solidaritetin, faljen.

Këngëtarja e njohur shpreh kënaqësinë që është héroina kryesore e kësaj iniciative.May be an image of 2 people, people standing and indoor

Rosela gjithashtu u shpreh se këtë muaj ka mbajtur Ramazan në kujtim të gjyshes së saj të ndjerë.

“Pafundësisht jam e lumtur që jam pjesë e këtij projekti shpirtëror me një porosi të këtillë të rëndësishme. Pas një viti të vështirë, të gjithë neve na duhen fjalët e sinqerta që të besojmë se do të vijnë ditë më të mira. Ka qenë një bashkëpunim i mirë me energji pozitive dhe porosi të cilat janë të vlefshme. I falënderohem UBA dhe drejtorit Amel Kovacevic në idenë që mundësoi realizimin e këtij projekti, i falënderohem Enis Mullait për muzikën, me tekstin e shkruar nga Eriona Rushiti si dhe regjinë e Edlira Bahollit”, u shpreh këngëtarja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!