Ballina Aktualitet E prekur nga leucémia, nëna ndihmë mes lòtësh: Djali lutet për mua!

E prekur nga leucémia, nëna ndihmë mes lòtësh: Djali lutet për mua!

Dje në emisionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u rikthye në vëmendje historia e Drinedës, vajzës 27 vjeçare në lùftë me leuçeminë që i duheshin 80 mijë euro për të kryer opéracíonin e trànsplantit të palcës në Turqi.

Për fat të keq sëmùndja po avancon dhe ilàçet nuk po japin efékt, ndaj zgjidhja e vetme është trànsplanti i palcës.

E ftuar në program rreth 10 ditë më parë, ajo iu bëri thirrje gjithë shqiptarëve që ta ndihmonin e të dëgjoheshin lutjet e djalit të saj 7 vjeçar.

Me dorën në zemër dhe mes lòtësh ajo iu bëri thirrje gjithë shqiptarëve për ta ndihmuar, pasi nuk do ta lërë të birin jetím.

“Djali kohët e fundit po përjeton ànkth, qàn, lutet. Më kërkon të flasë me doktoreshën që t’i lutet që t’i shérojë mamin se është i vogël”, tha ajo dhe më pas shpérthéu në lòt.

Dy mikeshat e saj kanë hapur një llogari në GoFundMe për të arritur shumën e nevojshme, nga ku të gjithë mund të kontribuojnë mesa kanë mundësi.

Falë kontributit të të gjithë shqiptarëve, Drineda ia doli të grumbullonte shumën e nevojshme për të kryer operacíonin e ditën e nesërme do të niset drejt Turqisë.

Me lòt në sy ajo falenderoi të gjithë ata që kanë kontriubuar, duke shpresuar që shumë shpejt të kthehet shëndoshë e mirë tek i biri.

Mirëpo një tjetër surprízë e këndshme ishte rezervuar për Drinedën. Pas trànsmetimit të historisë së saj në “Ftesë në 5”, një 21 vjeçare nga Berati vendosi të dhuronte flokët e saj për të bërë një paruke për Drinedën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!