Arrést shtëpie për këngëtarin Aleksandër Gjoka i cili u arréstua në orët e para të mëngjesit të djeshëm pasi u përfshí në një aksídent.

Ky është vendimi i gjyqtarit Artan Gjermani për këngëtarin e njohur, i cili rezultoi se drejtonte mjetin në gjéndje të déhur.

Gjoka u përfshí në një aksídent në orët para të mëngjesit të djeshëm në zonën e Farkës dhe u trànsportua në spítalin e Traumës për shkàk të léndimeve të marra në aksídent.Aleksandër Gjoka

Kjo nuk është hera e parë kur këngëtari arréstohet. Herën e parë ai u arréstua më 23 dhjetor të vitit 2019 në zonën e Parlamentit, pasi drejtonte mjetin në gjéndje të déhur.

Pak orë para ngjarjes vetë këngëtari zbùloi se në mbrëmë kishte qenë duke pirë në shoqërinë e ish-kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

“Me shokun dhe mikun tim te hershem Vangjush Dako(Gjushi)”, shkruante këngëtari në statusin e tij në ‘Facebook’, pak para orës 21:00 të mbrëmjes. Tashmë këngëtari ndodhet në spítalin e Tràumës, për shkàk të démtimeve që ka marrë nga përplàsja gjatë aksídentit. Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që arréstohet këngëtari i njohur.https://www.photojoiner.net/image/DmDjM6H5

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!