Ballina Aktualitet Kush e qeveris Kolonjën në mungesë të tij?! Erion Isai bràktis bashkinë...

Kush e qeveris Kolonjën në mungesë të tij?! Erion Isai bràktis bashkinë për humorin?

Kryebashkiaku i Kolonjës, Erion Isai, ka zgjedhur që t’i përkushtohet profesionit të tij në fushën e artit.

Edhe pse është i zgjedhur si kryetar Bashkie, Isai ka vendosur që jetën e tij ta ndàjë në dy qytete, Tiranë dhe Ersekë.Erion Isai, a candidate for the municipality of Kolonja - Shqipëria

Kështu, edhe pse në mënyrë të habitshme, ai ka zgjedhur ti japë rëndësi pasionit të tij të vjetër, humorit.

Konkretisht, kryebashkiaku është punësuar pranë një programi humori tek ‘ABCNews’, me emrin “Kosherja”.

Emri i Isait shfàqet në fund të përfundimit të programit mes skenaristëve të tjerë.

Ndryshe nga programi i “Portokallisë”, ku Isai ishte aktor, këtë herë ka zgjedhur të jetë skénarist.

Jemi kuriozë të dimë sesi ia del vajtje-ardhje Tiranë-Ersekë, apo se kur gjen kohën të shkruajë skénare e kur të punojë si kryebashkiak.

Por duket se arti ka patur nevojë për të dhe mungesa e tij ka qenë e pazévendësueshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!