Para disa ditësh në mediat rozë qarkulloi një fotografi e ish-konkurrentit të “Për’puthen”, Eri Aga, i cili shfaqej në momente intíme me një vajzë bjonde.

Ata të dy shfaqeshin duke shkémbyer puthje me njëri-tjetrin dhe më pas u mësua se vajza në fjalë ishte Ina Muriqi, konkurrente tek emisioni i dashurisë në Kosovë, “It’s my Love”.

Kështu të gjithë menduan se ata të dy kishin nisur një lídhje me njëri-tjetrin dhe se Eri kishte gjetur më në fund dashurinë jàshtë emisionit.

Mirëpo e vërteta duket se është ndryshe. Së fundmi, Ina ka shpjeguar në emisionin “It’s my love” se fotografia është shkrépur shumë kohë më parë.

Ajo e ka pranuar se janë ata në foto dhe ka treguar se fotoja është bërë para se ajo të futej në emision dhe se të dy nuk kanë më punë me njëri-tjetrin.

Përgjigjen e Inës e ka publikuar Eri në profilin e tij dhe përkrah ka shkruar:

“Për të gjithë ju që më pyesni me mesazh ja ku është përgjigja”.

Kujtojmë se Eri u përjàshtua nga “Për’puthen” pas një sherri që pati me një prej ish-konkurentëve, Dorin.

Gjithçka nisi pas një thùmbi që ky i fundit hòdhi gjatë prezantimit të tij dhe Eri nuk e priti mirë.

Më pas i ftùar në intervista, Eri u shpreh se e gjithë situata kishte qenë e inskénuar për ta përjàshtuar atë sa më parë nga spektakli.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!