Fjolla Morina nuk ka qenë aspak aktive në rrjete sociale këto kohë, ndonëse rrjeti ka zier vazhdimisht nga lajmet për të.

Së fundmi në media është përfolur edhe se ajo i ka dhënë fund marrëdhënies me biznesmenin Fisnik Syla.

Mirëpo ky i fundit i ka hédhur poshtë të gjitha aludimet dhe ka treguar sot se gjërat po shkojnë më së miri me këngëtaren.

Ai ka publikuar në Instagram një foto me Fjollën dhe përmes saj ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

“Familjarë të dashur, miq dhe dashamirë të nderuar, urime dhe me fat festa e Fiter Bajramit! Nga zemra ju urojmë shëndet, begati dhe harmoni në familjet tuaja! Fisniku dhe Fjolla”, ka shkruar ai përkrah fotos shoqëruar me dy zemra të kuqe.

Ndërkohë kujtojmë se në muajin prill, Pròkuròria pranë Gjýkatës së Shkallës së Parë në Kukës bëri kërkesë për shpàlljen në kërkim ndërkombëtar për këngëtaren nga Kosova Fjolla Morina.

Ajo u dënuar me 25 mars nga Gjýkata e Shkallës së Parë në Kukës me 6 vjet bùrgim për “tràfik të àrmëve dhe munícíonit”.

Kërkesa bashkë me materialin përkatës u nis në drejtim të Pròkuròrisë së Përgjithshme dhe është firmosur nga pròkuròri Edmond Karriqi.

Që nga janari Fjolla Morina është në kërkim nga polícia shqiptare, pasi këngëtarja théu arréstin e shtëpisë, ku duhej të kalonte dénimin e saj.

Polícia e Kukësit kishte marrë ínformacíone që Fjolla ishte arràtisur nga shtëpia dhe menjëherë u nis për në banesën e saj për një kontroll dhe aty u kuptua se nuk kishte brenda asnjë person.

Mirëpo pavàrësisht problemeve aktuale me drejtësinë shqipatare, Fjolla ka gjetur mundësinë për të zyrtarizuar dashurinë e saj me Fisnik Sylën.

Dyshja e njohur janë martuar në Maldive, ndërkohë që Fjolla ka qenë në kërkim nga polícia.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!