Ka përfunduar edhe edicioni i këtij viti i Festivalit Evropian të këngës, Eurosong, ku fitues u shpall Italia, e cila u përfaqësua nga Maneskin me këngën “Zitti e buoni”.

Por diçka e çudítshme u kap nga kemerat gjatë spéktaklit pikërisht nga artisti italian.

Në një video të shpërndàrë me shpejtësi në rrjetet sociale ai shihet teksa bën një veprim që nga të gjithë po cilësohet si konsumim i kòkainës.

Orët e fundit në rrjete sociale ka qarkulluar një video, ku Damiano David shihet duke u përkulur drejt tavolinës.

Për këtë ai është pyetur edhe nga gazetarët në konferencën menjëherë pas përfundimit të festivalit por është mohuar nga artisti.

Më pas grupi bëri një postim në Instagram, ku u shprehën të gatshëm të bëjnë edhe test për të vërtetuar nëse kanë konsumuar drògë apo jo.Maneskin deny drug claims in Instagram story “Jemi të shòkuar për disa njerëz që thonë se Damiano ka konsumuar drògë. Ne jemi kundér pérdorimit të drògës dhe ne nuk kemi konsumuar kurrë kòkainë. Jemi gati të testohemi, sepse nuk kemi asgjë për të fshéhur. Jemi këtu për të bërë muzikë dhe jemi shumë të lumtur për fitorn tonë në Eurovision dhe duam t’i vlerësojmë të gjithë që na kanë mbéshtetur”, shkruan grupi.

Maneskin arriti të shpallej fitues i “Eurovision”, pasi mblodhi më shumë vota nga publiku, që e ka pëlqyer shumë këngën e tyre “Zitti e buoni”.

Italia u shpall fituese me 524 pikë të mbledhura, duke lénë pas Francën me 499 pikë dhe Zvicrën me 432 pikë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!