Ballina Showbiz E tùrpshme! Uroi serbët në 'Eurovision', flet kryetari i delegacionit shqiptar: Kam...

E tùrpshme! Uroi serbët në ‘Eurovision’, flet kryetari i delegacionit shqiptar: Kam uruar…(VIDEO)

Mbrëmë ka qenë nata e dytë e gjysmë finales së festivalit evropian “Eurovision 2021”, ku shqiptarja Anxhela Peristeri me këngën e saj “Karma” kaloi në finale të këtij festivali.

Por, një gjë ra në sy gjatë mbrëmjes së djeshme, teksa këngëtaret nga Serbia, Ivana Nikolić, Ksenija Knežević dhe Sanja Vučić dërguan Serbinë në finale, u pa edhe kryetari i delegacionit shqiptar i cili shkoi për të uruar ekipin serb për kalimin në finale.

Kryetari i delegacionit shqiptar, Kleart Duraj, në një prononcim për Express Rozë tha se ka bërë të njëjtën gjë që kishin bërë edhe ekipi serb duke i uruar ata.

“Kam uruar producentin Darko Dimitrov dhe homologen time, kryetaren e delegacionit të Serbisë për kualifikimin në finale, është urim mese normal mes kolegesh, ashtu siç na uruan edhe ata ne, për më tepër që i kishim në korridorin ku kalonim për të dale nga green room”, tha Duraj.

Në videon e shpërndarë në rrjete sociale nga delegacioni i Serbisë, shihej ai duke dërguar puthje dhe uruar ekipin e tyre për kalimin në finale, teksa ai u shpreh se edhe homologia e ekipit serb e kishte uruar ata.

“Unë nuk e di se si i montojnë videot ata por siç mund ta shikosh edhe nga ajo pjese që kanë nxjerrë Darko ka qenë në këmbë ndërsa kolegia ime serbe u ngrit në këmbë për të më uruar”, u shpreh ai.

Finalja e madhe do të mbahet në Rotterdam më 22 Maj, pra të shtunën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!