Ballina Magazina U përfol se píu drògë gjatë 'Eurovision', vokalísti i grupit italian bën...

U përfol se píu drògë gjatë ‘Eurovision’, vokalísti i grupit italian bën téstin

Vokalisti i grupit “Maneskin”, Damiano David, ka rezultuar negativ në testin e kryer për përdorimin e kòkaínës.

Pas fitores së tyre në rrjete sociale qàrkùlloi një video ku Damiano përkulej mbí tavolinë dhe të gjithë dyshùan se ai kishte màrrë kokàínë.

Mirëpo këto dyshíme janë hédhur pòshtë një herë e mirë pas rezultateve të sotme.

“Pas akùzave për përdòorim dròge në Dhomën Jeshile në Eurovision Song Contest në finalen e madhe në 22 maj, EBU, siç u kërkua edhe nga delegacioni italian, ka kryer një rishikim të plotë të fakteve, duke kòntròlluar të gjitha pamjet në díspozícion. Gjithashtu këngëtari i grupit Maneskin mori vullnetarisht një tést ditën e sotme, që ka rézultuar négativ, i parë dhe nga EBU”, thuhet në deklaratën zyrtare të orgànizàtorëve të festivalit europian.

Në fakt edhe vetë këngëtari e mòhoi të kishte pírë kòkainë gjatë një konférence për shtýp menjëherë pas fitores.

“Thomas (kitaristi i grupit) théu një shishe… unë nuk pérdor drògë, ju lutem, mos e thoni këtë gjë. Mos e thoni këtë gjë realisht. Jo kòkainë ju lutem, mos e thoni këtë gjë”, u shpreh Damiano, pasi u pyet nga gazetarët në sallë nëse kishte bërë diçka të tillë.

Ndërkohë sot, para dalje së rezultateve, ministri francez për Europën, Clement Beaune, kërkoi trànspàrencë për këtë rast dhe madje skuàlifíkim të grupit.

“Mendoj se nuk ka nevojë për dyshím këtu dhe duhet trànspàrencë e plotë. Nëse ka një problem, ka ndéshkime. Janë bërë masa sànksíonuese, përfshirë skualífikímin e mundshëm në rast të problemeve”, u shpreh ministri francez, i cili ishte dhe vetë i pranishëm në “Eurovision”.Eurovision 2021 bosses confirm Måneskin singer will take drug test | Metro News

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!