Ballina Showbiz Era Rusi rrëfen momentin e vështirë mes lotëve: Nuk isha në gjendje...

Era Rusi rrëfen momentin e vështirë mes lotëve: Nuk isha në gjendje as të…

Era Rusi mbanë shumë mirë në çdo zhanër muzikor. E kemi parë të këndojë rock, këngë popullore, e balada dhe të pùshtojë skénat.

Megjithatë Era, ashtu si të gjithë njerëzit, ka momente kur ndihet e dobët e nuk mundet as të tregojë fuqinë e zërit të saj.

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja ishte e ftuar në emisionin “E ardhmja është vajzë”, në të cilin rréfeu mes lòtësh momentin më të vështirë të jetës. Era tregoi për çastet e fundit me gjyshen e saj, e cila u ndà nga jeta në dhjetor të vitit të shkuar.

“Doja të shkoja sepse ishte një njeri që rrinte shumë netë pa gjumë, duke qépur fustanet e mia dhe të motrës sime. Ka qenë rrobaqepëse dhe ka qenë shumë e zonja në punën e saj dhe gjithë jetën e saj e ka bërë me shumë dashuri. Prej saj kemi marrë mirësinë dhe dashurinë, na ka rritur me këtë frymë.“, tregoi Era.

Ajo kujtoi gjithashtu se në ditët e fundit të jetës i këndonte gjyshes një ninullë, me të cilën kishte rritur atë dhe motrën e saj, por e kishte të pamundur të gjente fòrcën për të nxjérrë zërin.

“Ia kënduam dhe natën e fundit me motrën, shkuam për t’i kënduar ninullën. Motra e nisi, unë isha e pafuqíshme. Për herë të parë në jetë u ndjeva e pafuqíshme për të kënduar, dhe e ndòqa nga pas. Infermierja na tha që në ato momente ajo filloi të kishte një lloj reàgimi. Na dëgjonte.”, tregoi Era e përlòtur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!