Ka kaluar 1 muaj e pak që nga koha kur Eliona Pitarka u bë nënë për herë të parë.

Prej 22 marsit jeta e saj ndryshoi plotësisht me ardhjen e të voglës, që aktorja vendosi ta pagëzonte me emrin Gala.

Eliona arriti të përshtatej shumë shoejt me jetën e re si nënë dhe për asnjë moment nuk ka lënë pas dore as punën e saj në “Klanifornia”.

Megjithatë Eliona ka treguar sot se ajo vonohet shpesh në punë, duke qenë se i duhet të ushqejë të voglën me qumësht gjiri para se të largohet.

Aktorja e humorit ka publikuar në Instagram një foto të sajtëksa shfaqet duke ushqyer vajzën me gji dhe përkrah ka shkruar:

“Arsyeja përse vonohem në punë”.

Eliona ka postuar edhe një tjetër video, ku shihet duke mbajtur Galën në krahë, që duket si një kukull e vërtetë.

Aktorja ka treguar për ndjékësit se ka humbur shumë peshë nga lindja dhe madje është më e dobët akoma seç ka qenë para se ta merrte vesh që ishte shtatzënë.

“Sa kile ke humbur nga pesha pas lindjes?”, e pyeti ndjékësi.

“Kam rënë shumë, jam akoma më e dobët sesa kam qenë më përpara se të merrja vesh që isha shtatëzënë! Pra përveç se kam humbur të gjitha kilogramët që mora në shtatzëni, humba dhe nga pesha e mëparshme”, tha Eliona.

Aktorja ka treguar për ndjékësit se ka humbur shumë peshë nga lindja dhe madje është më e dobët akoma seç ka qenë para se ta merrrte vesh që ishte shtatzënë.

“Sa kile ke humbur nga pesha pas lindjes?”, e pyeti ndjékësi.

“Kam rënë shumë, jam akoma më e dobët sesa kam qenë më përpara se të merrja vesh që isha shtatëzënë! Pra përveç se kam humbur të gjitha kilogramët që mora në shtatzëni, humba dhe nga pesha e mëparshme”, tha Eliona.

Ajo nuk ka ngurruar që t’u përgjigjet të gjithë atyre që kanë qenë kuriozë të dinë se si po përjeton periudhën pas lindjes.

Më poshtë po ju sjellim disa nga pyetje-përgjigjet që Eliona ka realizuar me fansat.

Pas rënies së shpejtë në peshë, ke pasur probleme me strijat në trup?

Jooo, fatmirësisht nuk pata fare strija.

-A e ushqen me gji pupushen? Poo.

-Sa kilogramë e bëre bukuroshen? Si i humbe kilogramët pas lindjes?

Gala lindi 3250 gramë. Unë nuk kam bërë asgjë për të rënë në peshë, kam rënë vetë domethënë.

-E ke bërë vetë apo me operacion natyral? Natyrale.

-Si ishte momenti kur e more në krahë për herë të parë?

Momenti më i bukur i jetës, aty kupton përse jeton.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!