Ballina Showbiz Bes Kallaku i hakérréhet shqiptarëve: Kanë hàllin e Andit e Teas, nuk...

Bes Kallaku i hakérréhet shqiptarëve: Kanë hàllin e Andit e Teas, nuk protéstojnë për 15-vjeçaren e abùzuàr

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku ka zgjedhur për editorialin e tij në “Kosherja” temën e kòrrupsíonit.

Nëpërmjet tij, ai ka shprehur révoltën ndaj índíferencës së shqiptarëve, të cilët nuk ngrénë zërin për çéshtje të réndësishme për ta që nga lumi Vjosa, te taksat dhe deri te ngjàrja tròndítëse e ditëve të fundit, ku një 15 vjeçare nga Lezha pérdhùnohej prej muajsh nga pesë burra.

Gjatë monologut, aktori i humorit u shpreh se shqiptarët nuk protéstojnë, por kanë tepër interes për çéshtje të showbiz-it. Bes Kallaku

“Neve jemi popull që nuk na ndihet zëri i gojës more. Neve na vrít, na vídh, na rjép, nuk çohemi ne fare, sa do të na vràsësh.

“Ne çohemi, po patë lùftë Palestina me Izraelin, jo atëherë dalim në protéstë ne shqiptarët mo vëlla. Këtu Vjosa që është lumi më i egér në Europë, lumi i fundit duan ta bëjnë hidrocentral mo vëlla, nuk çohemi ne.

“Nuk çohet shqiptari me ndalu hídrocentralín në Vjosë, ama po u prékën pyjet në Amazonë po…

Këtu lumenjtë janë aq të ndòtur sa të gjithë fabrikat i dérdhin mbetjet e tyre në tunel dhe po na del peshku me katër koka, si oktapod. Nuk çohemi ne.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!