Ish-kryeministri Sali Berisha ka shfrýtëzuar një deklaratë të thënë me gojën e vet nga fituesi më i madh i zgjedhjeve të 25 prillit, Tom Doshi, për të ngàcmuar me një pyetje íroníke, mbështetësit e tij në rrjetin social Facebook.

“Miq të dashur, – shkruan Berisha, – një pyetje për ju: Cili është më i shkolluar? Toma me tre-katër diploma apo Edvini me një diplomë me mik si mësues vizatimi?!”

Dhe video që pason këtë koment vjen me fjalët e shkòqura të Tom Doshit, biznesmenit të sùlmuar drejtpërsëdrejti nga Ambasada e SHBA, si të padenjë për të kërkuar mandat deputeti.

Doshi: “Mos u shqetëso për universitetet e mia, se kam mbaruar për Financë, për Biznes, për … Kam mbaruar shkollën ushtarake që drejtoj tërë këtë popull!”

Tom Doshi dhe Partia e tij, PSD morën 3 mandate në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Një mandat në Tiranë dhe 2 në Shkodër ishin fitorja e një partie të vogël në një fushatë të pazakontë, ku Doshi ishte në qendër të sùlmeve nga ambasadorja amerikane Yuri Kim.Featured image of article: “Universitetet e mia”, Berisha ironizon pas videos virale të Tom Doshit: Miq të dashur, a është ky me tre-katër diploma më i shkolluar se Rama?

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!