Ballina Aktualitet Lajm i trashtë! Ndahet nga jeta artisti i madh shqiptar! (FOTO)

Lajm i trashtë! Ndahet nga jeta artisti i madh shqiptar! (FOTO)

Ka ndërrùar jetë te spítali Covid-2 “Shefqet Ndroqi” aktori i njohur, Guljelm Radoja.

Aktori ka humbur bétejën me vírusin e rrezíkshëm Covid-19 në moshën 75-vjeçare.

Ai ishte prékur nga koronavirusi disa javë më parë, por gjendja e tij shëndetësore ishte tejet e rénduar.Guljelm Radoja

Pas disa javësh i shtrùar në Spitalin e Durrësit, Radoja ishte sjellë te “Shefqet Ndroqi”, pak ditë më parë, ku ndodhej në intùbim.

Miqtë e tij treguan se kur filloi procesi i vàksínimit në Universitetin e Arteve dhe ai u thirr për t’u vàksínuar, fatkeqësisht aktori kishte disa ditë i prékur nga Covid 19.

Artisti Guljelm Radoja (1945, Shkodër) ka luajtur në të gjitha skénat teatrore në vend.Guljelm Radoja- Durrësi i 100 roleve - Gazeta Si

Në kinematografi është angazhuar në mbí 30 role, ku ndër më të rëndésishmit është ai i Petro Nini Luarasit te filmi “Kush vdés në këmbë” apo edhe te “Gjurma”, “Mësonjëtorja”, “Kthimi i ushtrísë së vdékur”, “Kolonel Bunker” etj. Ai ishte nderuar me titullin “Artist i Merituar”.Ky është një krim”,Gulielm Radoja u jep zemër artistëve te Teatri: Do  fitojmë miqtë e mi! – Dosja AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!