Ballina Magazina Nuk do ju shkojë mendja! Ja sa fitojnë Arbana, Xhensila, Luana Vjollca,...

Nuk do ju shkojë mendja! Ja sa fitojnë Arbana, Xhensila, Luana Vjollca, Tea etj…

Ditët e sotme, “Instagrami” është kthyer në një biznes shumë fitimprurës nga njerëzit që kanë influencë në publik.

Së fundmi është mësuar se dy moderatoret e dashura shqiptare, Luana Vjollca dhe Arbana Osmani, fitojnë shuma marramendëse për një postim.

Luana paguhet rreth 1200 € për një postim. Kryesisht, Luana reklamon kremëra ose produkte të ndryshme make up-i.

Ndërsa, moderatorja dhe autorja e “Dua të të bëj të lumtur”, Arbana Osmani, paguhet rreth 1000€, dhe këto janë kryesisht reklama ushqimesh.

Nga ana tjetër, konkurrentët e emisionit “Për’Puthen” janë kthyer në personazhet më të ndjékur të këtyre muajve në media e rrjete sociale dhe gjithçka rreth tyre përbën interes të madh për publikun.

Si personazhet më të përfolur të momentit dhe më të komentuarit në rrjete sociale, ata janë të kërkuar momentalisht për reklamime të bizneseve të ndryshme dhe po përfitojnë shuma të mëdha parash.

Jeni kuriozë të dini sa fiton ish-konkurrentja e këtij programi, Tea Trifoni nga “Instagrami”?

Ajo kërkon 1500€ për postim, të cilin e mban vetëm 3 ditë në këtë rrjet social.

Në fakt, Tea nuk ka një standard, por poston çdo produkt që i jep të ardhurat.https://www.photojoiner.net/image/QMx4IanH

Ndërsa përsa i përket një tjetë ish-konkurrenti, Atdheut, sipas “Express”, ai paguhet 500 euro për një postim, duke ia kaluar edhe personazheve VIP që kanë vite në ekran.

Listës së personazheve të mirë paguar nga postimet në Instagram është edhe Këngëtarja Xhensila Myrtezaj e cila  njihet jo vetëm për këngët e bukura, por edhe për bukurinë e saj.

Sipas thashethemeve lart e poshtë thuhet se ajo paguhet 500 Euro për një postim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!