Ballina Showbiz Anxhela Peristeri me një këmbë në finale, por kush mund ta fitojë...

Anxhela Peristeri me një këmbë në finale, por kush mund ta fitojë Eurovizionin? (FOTO)

Mbrëmjen e nesërme pritet të mbahet gjysmëfinalja e dytë e “Eurovision”, në të cilën do të këndojë edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Anxhela Peristeri.

e fundit përfaqëson këtë vit vendin tonë me këngën “Karma”, që ka arritur të tërheqë vëmendjen e publikut europian.

Në 18 maj u mbajt gjysmëfinalja e parë, pas së cilës u kualifikuan për në finale Norvegjia, Izraeli, Rusia, Azerbajxhani, Malta, Lituania, Qipro, Suedia, Belgjika dhe Ukraina.

Ndërkohë shqiptarët janë të gjithë në ankth për ditën e nesërme, sepse pritet të mësohet nëse “Karma” do të prekë apo jo finalen e madhe.

Duke qenë se publiku europian e ka pëlqyer shumë këngën e Anxhelës dhe interpretimin fantastik që ajo ka bërë në provat gjenerale, shanset janë të larta që artistja shqiptare të arrijë në finale.

Sipas sondazheve të realizuara dhe basteve të deritanishme, Shqipëria është një nga 10 vendet që do të kualifokohet nesër për në finale.

Por kush mund të jetë fituesi i “Eurovision 2021”?

Sipas mediave më të mëdha dedikuar “Eurovision”, “WiwiBloggs” dhe “Eurovoix” pretendenti kryesor për të fituar çmimin e madh është Italia.

Shteti fqinj përfaqësohet këtë vit me këngën “Zitti e buoni” të grupit Maneskin.

Por përveç Italisë, përflitet se fituese mund të jetë edhe Franca me këngën “Voila” të Barbara Pravi.

Sipas sondazheve e basteve, diferenca mes dy vendeve për fitoren është shumë e ngushtë.

Ndërkohë interesant është fakti se pretendet për të marrë çmimin e madh është edhe shqiptari Gjon’s Tears, i cili këtë vit përfaqëson Zvicrën me këngën “Tout l’univers”.

Ky i fundit është shumë i ri në moshë dhe pavarësisht se është larguar i vogël nga Shqipëria ai ka treguar se ka një lidhje shumë të fortë me vendin e tij.

Ne urojmë që një nga shqiptarët tanë të arrijë ta marrë këtë çmim, të cilin kemi shumë vite që e presim.

Ndërkohë për rikujtim, të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit mund të votojnë mbrëmjen e nesërme Anxhela Peristerin me numrin 11 duke dërguar një mesazh, që artistja shqiptare të kalojë në finale.

https://www.photojoiner.net/image/Dvix2wvV

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!