Ballina Aktualitet Analiza e 'dopingut' ndaj Edi Ramës! Çfarë do të zbulojë?!

Analiza e ‘dopingut’ ndaj Edi Ramës! Çfarë do të zbulojë?!

Edi Rama sipas të dhënave të dala nga numërimi i votave ka dalë fitues në garën e 25 Prillit, por krejt ndryshe nga një ngadhénjyes, atij nuk i dallohen shénja lumturie, përkundrazi ka në portret nuancat e një njeriu në hall.

Në një garë atletike, arritja e rilindjes dhe bosit të saj i ngjan atyre sukseseve që marrin në fillim shumë vemendje, tam-tame e fanfare, por më pas nisin e vihen në dyshím dhe zbehen, kur kërkohet të bëhet anàliza e dopíngut.

Kur rezultatet dalin e tregojnë përdorimin e sùbstàncave të palígjshme, e gjitha kthehet mbrapsht, kthehet në màkth. Dhe ka jo pak penàlitete.Zgjedhjet/ Çfarë do të zbulojë 'analiza e dopingut' për Edi Ramën

Padyshim e njëjta gjë ka ndodhur edhe me votimet e 25 prillit. Eshtë konsùmuar dhe është vënë në zbatim çdo instrument ílegal, i errët, krímínal.

Aq sa, akùza sot ndàj qeverisë dhe rilindjes, për përdorim në fushatë të burimeve shtetërore, për shfrýtëzimin e të dhënave personale, duken si qendisma, në krahasim me brùtalitetin e ndërhyrjes së bàndave, apo me makutërinë e pacípësinë e blerjes së votave në një situatë ku gati gjysma e popullsisë janë në vàrfëri ékstréme.

Nëse këtyre zgjedhjeve, orgànízmat që e kanë për detyrë, do t’i bënin anàlízën e duhur, do të gjenin jo gjurmë të dopíngut, por mbídòza që do të skàndalízonin botën.

Një shqyrtim i tillë do t’i shërbente vendit, do t’i shërbente të ardhmes së Shqipërisë.

Njohja e një trofeu, e një medalje si kjo, përveçse e padrejtë, théllon krízën në vend dhe legjitimon të keqen, të palígjshmen, e po ashtu është një minë me sahat mbi stabilitetin dhe bashkëjetesën.

Një trofe i rrémë, i vjédhur, i blerë, i marrë me fòrcë i shërben vetëm atyre që duan të ruajnë privilegjet. Kastës së korrùptuar.

E vërteta e zgjedhjeve, një skàner i plotë i tyre, vlerësimi me objektivitet dhe pasja në konsideratë e standarteve që ato duhet të plotësojnë, janë në favor të shumicës dhe interesit kombëtar./MAPO

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!