Kohët e fundit debàti mes Rezart Veleshnjës dhe Aleks Seitaj bëri xhiron e rrjetit. Veleshnja bëri një deklaratë të fortë për kolegun e tij, Aleks Seitaj.

Ai tha se një nga pàroditë e Aleksit nuk duhet dëgjuar nga adoleshentët. Përveç kësaj Rezarti u shpreh se përmes kësaj pàrodie Aleksi tregon se është homoseksual.

Kaq ka mjaftuar që rrjeti të ziejë me këto deklarata të forta, ku sigurisht nuk kanë munguar edhe reàgimet nga Aleksi. Ky i fundit ishte i ftuar mbrëmjen e kësaj të shtune në Soiree me Jonida Shehun.

Aleksi ka folur edhe për parodinë që ka publikuar para pak ditësh i titulluar “Skàndal” (Pàrodia që nuk bën për të qeshur)

Aktori i njohur ka treguar se nisur pikërisht nga skàndali dhe debàti me Rezart Veleshnjën është frymëzuar për të krijuar këtë pàrodi.

“Duke u nisur nga situata e fundit, që unë personalisht, artistikisht kam kaluar, u frymëzova për të bërë këtë pàrodi që nuk është një pàrodi si gjithë të tjerat. Çfarë më ngàcmoi mua nga kjo situata e fundit. Nuk ishte fakti që dikush u ngrít edhe më sùlmoi mua personalisht. Ishte se si ky skàndal u bë kaq i madh mediatikisht saqë mua më çuditi. Në të njëjtën kohë jam prononcuar dhe kam thënë publikisht që unë sapo kam mbaruar së xhiruari një film me metrazh të gjatë, ku luaj personazhin kryesor dhe askush nuk e vuri ujin në zjàrr”, ka shpjeguar Aleks Seitaj.Aleksi është homoseksual”, aktori i humorit i përgjigjet publikisht Rezart  Veleshnjas - Bota Sot

Ndër të tjera ai ka thënë se këtë parodi ua dedíkon të gjithë artistëve që hàsen me plot vështirësi për të arritur gjërat që ata dëshirojnë.

“Është një pàrodi dhe me gjithë zemër e them këtë, është dhuratë dhe dedíkim për të gjithë artistët që shklyhen në 100 copa për të bërë atë çfarë kanë në mendje të bëjnë, të nxjérrin artin e tyre”, përfundoi ai.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!