Këngëtari i njohur shqiptar, Aleksandër Gjoka, ka hàsur në telashe mbrëmjen e kaluar.

Ai është arréstuar nga polícia shqiptare, pasi po drejtonte makinën në gjéndje të déhur dhe si pàsojë, është përfshírë në një aksídent rrugor në orët e para të mëngjesit në zonën e Farkës.

Lajmin e bëri të ditur “BalkanWeb” dhe sipas tyre Gjoka ndodhet i shtrùar te spítali i Tràumës, për shkàk të plàgëve të marra në aksídent.

Kjo nuk është hera e parë që këngëtari shuë i dashur për publikun arréstohet.

Herën e parë ai u arréstua më 23 dhjetor të vitit 2019 në zonën e Parlamentit, pasi njësoj si këtë herë, drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arréstimin në flàgràncë të shtetasve: R. P., A. Sh., B. M., E. Z., dhe A. Gj., pasi u kàpën duke drejtuar mjetet përkatëse në gjéndje të déhur.”, -thuhet në njoftimin e shkurtër të polícisë.Arrestimi i këngëtarit Aleksandër Gjoka, ja sqarimi i policisë - Gazeta Mapo

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!