Ballina Aktualitet Rrëfimi prekës i djalit të Guljeljm Radojas: E shtyja...(VIDEO)

Rrëfimi prekës i djalit të Guljeljm Radojas: E shtyja…(VIDEO)

Aktori i njohur shqiptar, Guljelm Radoja, fatkeqësisht nuk arriti ta fitonte bétejën me Covid-19.

Dy ditë pasi ishte shtrùar dhe ishte fùtur në intùbim në spítalin “Shefqet Ndroqi” Radoja hùmbi jetën.

Lajmin e tríshtë e dha djali i tij, Redi Radoja, mëngjesin e sotëm përmes një postimi në rrjete sociale.Do ndrijnë akoma sytë e tu”- Djali i aktorit të ndjerë dedikim prekës pas  lajmit për vdekjen e të atit

“Pushofsh në paqe bab! Do ndrijnë akoma sytë e tu mbí ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël”.

Ndërkohë në një lídhje live me emisionin “Shqipëria Live” djali i aktorit të ndjerë tha se vetë e ka të pamundur të udhëtojë drejt Shqipërisë deri në darkë, sepse i duhet të kryejë një test Covidi.

Sa i përket babait, Redi tha se aktori i njohur u dorézua sepse ishte shumë i lòdhur nga lùfta me Covid-19, pavàrësisht se filloi të ushqehej.Kemi folur më shumë me sy”, Redi Radoja rrëfen bisedën me të atin: Ishte e  vështirë që të kujtohej të merrte frymë - Arti

“Tani është dhe një situatë qesharake, nga Covidi jam i detyruar të marr një test që del sot në mbrëmje, por është motra atje. Nga e diela pati një përmirësim, shpresuam shumë, filloi të ushqehej shumë dhe menduam se ia doli. Paska qenë e pamùndur, megjithëse kishte shumë enérgji, le të themi që u lodh.

Babi ishte shumë i lodhur nga ana e frymëmarrje dhe mundohesha që të fliste sa më pak. Më shumë i flisja unë, i jepja kurajo dhe e shtyja të merrte frymë se ishte e vështirë për të që edhe të kujtohej të merrte frymë. Më tepër kemi folur me sy se me fjalë. Ne të gjithë kishim shpresë deri në minutën e fundit se mbase do të ndodhte një mrekulli.

Në Sanatorium, mjékët kishin më tepër përvojë me më shumë raste intùbimi dhe mjékët e Durrësit e menduan këtë gjë. Shpreh mirënjohje për mjékët e spítalit të Durrësit, mjékun reanímator që i ka qëndruar mbi kokë”, tha Redi Radoja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Jo vetëm aktor! Visjani dhe reperi i njohur kosovar publikojnë hitin e garantuar të verës (VIDEO)

Visjani dhe Meritoni, fansa të njëri tjetrit arrijnë të bashkëpunojnë në një rrymë të përbashkët. Visjan Ukcenaj si një fans i zjàrrtë i Meriton Ademit,...

Konkurrentja e PërPuthen+40 habit me deklaratën e saj: Jam pré e bullízmít sepse…(VIDEO)

Erlinda Ogreni konkurrentja e 'përPuthen+40', e divòrcuar dhe me një vajzë 12-vjeçare. Ajo është me origjinë nga Lushnja ndërsa aktualisht jeton në Tiranë, ku ka...

Çifti i panjohur fitoi çmimin ‘Guinnes’, arsyeja është mahnitëse! (VIDEO)

James dhe Chloe Lusted janë shpallur çifti i martuar me diferencën më të madhe të gjatësisë, rreth 60 cm. Ata u konfirmuan nga komisioni i...

Zbùlohet më në fund se me cilin këngëtar do bashkëpunojë Ghetto Geasy! (FOTO)

Ghetto Geasy i është futur prej kohësh punës dhe ka gatuar në studio hite që ne të gjithë mezi presim t’i dëgjojmë. Së fundmi, ai...

I dedíkoi këngën ‘Thíkat e mia’, ja si reàgoi ish e dashura e Alban Ramosaj ()

Alban Ramosaj ka dhënë një intervistë së fundmi për revistën “Class”, ku folur gjatë për fitoren në “Kënga Magjike” dhe jetën e tij profesionale. Mes...
error: Alert: Content is protected !!