Ballina Aktualitet Analiza e 'dopingut' ndaj Edi Ramës! Çfarë do të zbulojë?!

Analiza e ‘dopingut’ ndaj Edi Ramës! Çfarë do të zbulojë?!

Edi Rama sipas të dhënave të dala nga numërimi i votave ka dalë fitues në garën e 25 Prillit, por krejt ndryshe nga një ngadhénjyes, atij nuk i dallohen shénja lumturie, përkundrazi ka në portret nuancat e një njeriu në hall.

Në një garë atletike, arritja e rilindjes dhe bosit të saj i ngjan atyre sukseseve që marrin në fillim shumë vemendje, tam-tame e fanfare, por më pas nisin e vihen në dyshím dhe zbehen, kur kërkohet të bëhet anàliza e dopíngut.

Kur rezultatet dalin e tregojnë përdorimin e sùbstàncave të palígjshme, e gjitha kthehet mbrapsht, kthehet në màkth. Dhe ka jo pak penàlitete.Zgjedhjet/ Çfarë do të zbulojë 'analiza e dopingut' për Edi Ramën

Padyshim e njëjta gjë ka ndodhur edhe me votimet e 25 prillit. Eshtë konsùmuar dhe është vënë në zbatim çdo instrument ílegal, i errët, krímínal.

Aq sa, akùza sot ndàj qeverisë dhe rilindjes, për përdorim në fushatë të burimeve shtetërore, për shfrýtëzimin e të dhënave personale, duken si qendisma, në krahasim me brùtalitetin e ndërhyrjes së bàndave, apo me makutërinë e pacípësinë e blerjes së votave në një situatë ku gati gjysma e popullsisë janë në vàrfëri ékstréme.

Nëse këtyre zgjedhjeve, orgànízmat që e kanë për detyrë, do t’i bënin anàlízën e duhur, do të gjenin jo gjurmë të dopíngut, por mbídòza që do të skàndalízonin botën.

Një shqyrtim i tillë do t’i shërbente vendit, do t’i shërbente të ardhmes së Shqipërisë.

Njohja e një trofeu, e një medalje si kjo, përveçse e padrejtë, théllon krízën në vend dhe legjitimon të keqen, të palígjshmen, e po ashtu është një minë me sahat mbi stabilitetin dhe bashkëjetesën.

Një trofe i rrémë, i vjédhur, i blerë, i marrë me fòrcë i shërben vetëm atyre që duan të ruajnë privilegjet. Kastës së korrùptuar.

E vërteta e zgjedhjeve, një skàner i plotë i tyre, vlerësimi me objektivitet dhe pasja në konsideratë e standarteve që ato duhet të plotësojnë, janë në favor të shumicës dhe interesit kombëtar./MAPO

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Jo vetëm aktor! Visjani dhe reperi i njohur kosovar publikojnë hitin e garantuar të verës (VIDEO)

Visjani dhe Meritoni, fansa të njëri tjetrit arrijnë të bashkëpunojnë në një rrymë të përbashkët. Visjan Ukcenaj si një fans i zjàrrtë i Meriton Ademit,...

Konkurrentja e PërPuthen+40 habit me deklaratën e saj: Jam pré e bullízmít sepse…(VIDEO)

Erlinda Ogreni konkurrentja e 'përPuthen+40', e divòrcuar dhe me një vajzë 12-vjeçare. Ajo është me origjinë nga Lushnja ndërsa aktualisht jeton në Tiranë, ku ka...

Çifti i panjohur fitoi çmimin ‘Guinnes’, arsyeja është mahnitëse! (VIDEO)

James dhe Chloe Lusted janë shpallur çifti i martuar me diferencën më të madhe të gjatësisë, rreth 60 cm. Ata u konfirmuan nga komisioni i...

Zbùlohet më në fund se me cilin këngëtar do bashkëpunojë Ghetto Geasy! (FOTO)

Ghetto Geasy i është futur prej kohësh punës dhe ka gatuar në studio hite që ne të gjithë mezi presim t’i dëgjojmë. Së fundmi, ai...

I dedíkoi këngën ‘Thíkat e mia’, ja si reàgoi ish e dashura e Alban Ramosaj ()

Alban Ramosaj ka dhënë një intervistë së fundmi për revistën “Class”, ku folur gjatë për fitoren në “Kënga Magjike” dhe jetën e tij profesionale. Mes...
error: Alert: Content is protected !!