Ballina Magazina Pandemia/ Komiteti njofton masat e reja anti-Covid

Pandemia/ Komiteti njofton masat e reja anti-Covid

Komiteti Teknik i Ekspertëve bëri me dije se masat e fundit që ka marrë për situatën e covid në rajon.

Ministrja Ogerta Manastirliu tha se: Kemi një rënie të ndjeshme të shifrave dhe fatalitetesh dhe ulje të shtruarish, incídencë dy javorë të ulët, rënie të pozitivitet total.

Indikatorë si këta na sjellin në vëmendje situatën e një viti më parë me ízolím tërësor.

Këtë vit ja kemi dalë që përmes strategjisë, këto kanë pasur pa diskutim efekte pozitive.

Jemi në shifrat 537 mijë vàksínimeve, ritmi i vaksinimeve mbetet e lartë.

Kjo falë disponibilitetit të vàksínave, në çdo hap jemi treguar të kujdesshëm si me masat dhe hapat e lirimit të tyre.Sot mbledhja e Komitetit të Ekspertëve - Tv Klan

Komiteti ka bërë një mbledhje sot dhe ka rivlerësuar masat, duke parë dhe situatën në Maqedoninë e Veriut dhe Greqi :

Vendosi héqjen e karantinës 14 ditore për këdo vjen nga këto vende. Hapen auditoret e universiteteve për konsultime dhe provime.

Vijon në fuqi rregullat e tjera , pra ora 22: 00 mbetet në fuqi.Komiteti Teknik i Ekspertëve për pandeminë reagon ndaj Bashës: S'jemi  fasadë e askujt, tërhiq akuzat – A2 CNN

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Jo vetëm aktor! Visjani dhe reperi i njohur kosovar publikojnë hitin e garantuar të verës (VIDEO)

Visjani dhe Meritoni, fansa të njëri tjetrit arrijnë të bashkëpunojnë në një rrymë të përbashkët. Visjan Ukcenaj si një fans i zjàrrtë i Meriton Ademit,...

Konkurrentja e PërPuthen+40 habit me deklaratën e saj: Jam pré e bullízmít sepse…(VIDEO)

Erlinda Ogreni konkurrentja e 'përPuthen+40', e divòrcuar dhe me një vajzë 12-vjeçare. Ajo është me origjinë nga Lushnja ndërsa aktualisht jeton në Tiranë, ku ka...

Çifti i panjohur fitoi çmimin ‘Guinnes’, arsyeja është mahnitëse! (VIDEO)

James dhe Chloe Lusted janë shpallur çifti i martuar me diferencën më të madhe të gjatësisë, rreth 60 cm. Ata u konfirmuan nga komisioni i...

Zbùlohet më në fund se me cilin këngëtar do bashkëpunojë Ghetto Geasy! (FOTO)

Ghetto Geasy i është futur prej kohësh punës dhe ka gatuar në studio hite që ne të gjithë mezi presim t’i dëgjojmë. Së fundmi, ai...

I dedíkoi këngën ‘Thíkat e mia’, ja si reàgoi ish e dashura e Alban Ramosaj ()

Alban Ramosaj ka dhënë një intervistë së fundmi për revistën “Class”, ku folur gjatë për fitoren në “Kënga Magjike” dhe jetën e tij profesionale. Mes...
error: Alert: Content is protected !!