Një përplasje e ashpér ka ndodhur mes gazetarit Robert Rakipllarit dhe kryetarit të PSD-së Tom Doshi. Rakipllari ishte i ftuar në Neës 24 dhe së bashku me të ftuarit e tjerë po flisnin për subjektet politike, por shpeshherë përmendën edhe emrin e Tom Doshit.

Ky i fundit është lidhur ‘live’ me emsiionin në një bisedë telefonike, ku i ka thënë Rakipllarit që të ketë turp që është marrë gjithë kohën me emrin e tij.

Ndërkohë gazetari i ka kujtuar Doshit që është ‘non-grata’ në SHBA dhe i ka kërkuar që të zgjidhë njëherë mosmarrëveshjet me Amerikën, por debàti ka degràduar dhe kryetari i PSD-së ka përdorur edhe fjalë banale në drejtim të gazetarit, ndërkohë që gazetari ka kërkuar që Doshit t’i mbyllet telefonata.Tom Doshi iu përgjigjet live Lubonjës e Rakipllarit: Turp të keni, unë jam  më i pastër se ju të dy. Rakipllari: Ndaloni telefonatën – Gazeta Tema

Debàti në News 24:

Tom Doshi: Ata dy burrat që ke aty, po u del shumë punë me emrin tim. Mua votat mi ka dhënë populli, ka patur program PSD, ka patur kandidatë më të mirë sesa Thurja apo ata që mendon ti. Mateni vedin mirë kur të flisni sepse i kam marrë votat në të gjithë Shqipërinë. T’ju vijë tùrp të dyve se keni edhe fëmijë dhe hidhni baltë kundër meje. Xhelozia e Rakipllarit se ka humbur PD nuk justífíkohet.

Sokol Balla: Ju lutem pa ofendime personale. Komentet janë politike

Doshi: Mua më ka votuar populli, kam marrë 30 mijë vota në gjithë Shqipërinë

Rakipllari: Nuk ka asgjë personale

Doshi: Ti e ke personale

Rakipllari: Nuk kam asgjë personale. Ju keni marrë vota…

Doshi: Ju s’të lini rehat. Ju keni patur fríkë të hapni ekranin për mua

Rakipllari: Po të gjýkoj si kryetar partie.Pasuria e Tom Doshit, Gjykata dërgon deputetin te Krimet e Rënda - KRYESORE

Doshi: Ke gjithë ditën që merresh me ermin tim. Turp të kesh

Rakipllari: Foli ambasadores amerikane për të tjerat. Merru me atë dhe jo me mua.

Doshi: Ç’lídhje ka ambasadorja amerikane? Unë jam më i pastër si ty. Do e gjej të drejtën edhe në Amerikë. As kam marrë tendera si tha Lubonja, unë i kam patur kundër të gjitha fòrcat. T’ju vijë zòr që përgòjoni. Dihet se kush jam unë. Jam përbàllur me drejtësinë këtu dhe do të përbàllem edhe në Amerikë.

Balla: Pse e dhe doréhéqjen?

Doshi: E dhashë doréhéqjen që të jem qytetar i lirë.

Rakipllari: Ti je një person i shpallur non-grata nga SHBA. Se blen 2-3 vota këtu mos kujto se je shumë i fortë. Sokol ndaloje këtë telefonatë. Je non-grata zotëri. Sokol, ndaloje telefonatën, zgjidhe me SHBA dhe pastaj me mua.

Doshi: Ti paguhesh për të dalë aty! Mbylle gojën! O kùrvë!

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!