Ballina Aktualitet Ngjàrja e Sheshit Skënderbej; Flet heroi që ndali agrésorin, reàgon polícia por...

Ngjàrja e Sheshit Skënderbej; Flet heroi që ndali agrésorin, reàgon polícia por edhe vetë ai (VIDEO)

Mesditën e sotme një person u fut me makinë me shpejtësi në sheshin “Skënderbej” duke vendosur jetën në rrezík jetën e fëmijëve që po luanin, qytetarëve të tjerë, por edhe grupeve të vàksínímit.

Makina ishte e démtuar në pjesën e përparme dhe mbetet ende míster si u fut makina në shesh, pasi është i rréthuar nga të gjitha hyrjet me barríera.

Agrésori u neutràlizua menjëherë nga dy të rinj që ishin të pranishëm. Njëri prej tyre rréfeu për ABC si ndodhi ngjàrja e réndë.

“Ndodhi. E ndalova makinën, vuri në rrezík jetën e qytetarëve dhe mu duk e tepërt, e neùtralízova. Nuk e njihja personin, isha rastësisht, pashë që ishte një akt térroríst dhe u mundova. Ndërhýrja për të shpëtuar njerëzit” tha Klodian Elqeni, që e nxòri nga makina duke e neùtralízuar.

Gazetarja e ABC, Xhensila Kodra raportoi se drejtuesi i mjetit dýshohet se është nga Memaliaj me origjinë, ndërsa banon në Kombinat dhe se ishte në gjendje të dròguar pasi me vete i janë gjetur dòza kanàbis dhe ka përplàsur edhe disa makina rrugës përpara se të zbàrkonte në shesh.

Nga kòntròlli të riut iu gjet një qese farmacie me kanàbis. Ai ka qenë disa herë i arréstuar si shpërndàrës dròge.

Rrezíkoi jetën e qytetarëve në Sheshin Skëndërbej, polícia: Agrésori ishte i dròguar

Polícia ka dhënë detaje në lídhje me këtë ngjàrje ku thekson se shtetasi Arben Mema, 32 vjeç fillimisht ka përplàsur tri automjete në vende të ndryshme duke shkàktuar déme materiale dhe më pas ka thýer barríerat mbrojtëse dhe ka hyrë në sheshin “Skënderbej” duke rrezíkuar seriozisht qytetarët.

Ndër të tjera uniformat blu bëjnë me dije se këtij shtetasi gjatë kontrollit fizik iu gjet dhe iu sekuéstrua një sasi me léndë të dýshuar kanàbis.

Burime bëjnë me dije  se eféktivët e Anti-Térrorit do të këqyrin vendngjàrjen dhe banesën e tij në Kombinat pasi ai rezulton me precédentë të mëparshëm pénalë në fushën e prodhimit dhe shpërndàrjes së léndës nàrkòtike.

Mema po hétohet për veprën pénale “vràsja në rrethana cilësuese e mbétur në téntativë”, ndërkohë që burime nga Anti-Térrori bëjnë me dije se po hétohet nëse rasti i tij ka lídhje me krímet zgjedhore.

Dëshmia e 32-vjeçarit: Isha nisur për të votuar, mora kanàbis…

Zbardhet dëshminë e Arben Memës, 32-vjeçarit që u fut me makinë në sheshin Skënderbej duke bërë veprime të pakontrolluara.

Mësohet se ai ka deklaruar se ishte nisur për të votuar dhe ka kaluar nga zona e parkut ku ka marrë 5 gramë kanàbis në dy qese farmaceutike. Mema është shprehur se një pjesë prej tyre i ka pirë dhe pastaj shton se nuk e ka kuptuar si ka ndodhur ngjàrja.

“Dola nga shtëpia dhe para se të shkoja për të votuar, kalova te zona e parkut. Aty mora 5 gram kanàbis në dy qese farmaceutike. Një pjesë e piva. Nuk e di as vetë si ndodhi sepse nuk po kuptoja asgjë. Isha në Yzberisht dhe aty më doli një makinë para e përplàsa”, ka thënë ai mes të tjerash.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!