Ballina Magazina Kristjani tregon prapaskénat: Arjan Konomi ma kërkoi vetë...

Kristjani tregon prapaskénat: Arjan Konomi ma kërkoi vetë…

Pak ditë më parë, në njërën prej puntatave të “Për’Puthen” nisi një debàt i ashpér mes konkurrentit Kristian Marcinaj dhe opinionistit Arjan Konomi.

Gjithçka nisi për shkak të çajit “Matcha” që siç Sara u shpreh, ‘térbon djemtë’.

Opinionisti akézoi Kristianin se ai sillte drògë në emision dhe ia jepte konkurrentëve, ndaj Erlindi ishte aq i hutuar në takimet e tij sipas Arianit.

Akuzat e Konomit ishin të ashpra, ndaj Kristiani dhe Erlindi u detyruan të ndërprésin emisionin dhe i kanë bërë thirrje opinionistit t’i kërkojë falje publike për njòllòsjen e emrit të tyre.

I ftuar “N’Kosovë Show”, Kristiani tregoi se nuk e kuptoi si rròdhën ngjàrjet në atë mënyrë, pasi ishte vetë Arjani që i kishte kërkuar vetë më herët çaj, teksa ishin ulur në kafe.

“Unë nuk kam asgjë personale me Arjanin, paçka se përshtýpja ime që në hyrje ka qenë një përshtýpje që ai e ka kthyer protagonizmin tim personal. Pra, për arsye të caktuara, vàret si më ka analízuar me atë syrin e tij krítik, por që edhe nëse ai do më jepte mua këshilla, nga të cilat unë të rritesha, unë i mirëpres ato këshilla sepse unë mund të mësoj nga kushdo përderisa ato këshilla janë të arsyeshme. Ama nuk më pëlqeu ky sulm që më bëri, por nuk ngélet si urréjtje.

Me kohën do qartësohet dhe ekspérienca e tij mediatike. Nga ajo që kam dëshmuar kam vënë re që ai është një person që di të kërkojë falje dhe unë e pres nga ai. Përderisa ai e ka bërë akùzën publike dhe unë kam të gjithë të drejtën që t’i kërkoj të kërkojë falje publike. Kur një individ ka një pozicion aq të lartë në media, edhe nëse do ishte e vërtetë, minimumi që mund të bënte ishte të më merrte privatisht dhe të më këshillonte si një prind. Jo një akùzë aq e ashpér publike, sepse unë para një jave e takova dhe më tha a ke nga ai çaji jot. Ma kërkoi çajin në kafe, mund ta kishte edhe si batutë apo sarkàzëm ama ne ishim në kafe, u takuam miqësisht dhe nuk kishte asnjë ekzàgjerim për këtë temë. Ndodhi si godítje befasisht”- tregoi ish-konkurrenti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!