Ballina Magazina Më në fund! Elvana Gjata rikthehet dhe publikon...

Më në fund! Elvana Gjata rikthehet dhe publikon…

Me këngët e Elvana Gjatës nuk kemi kurrë të ngòpur, ndaj çdo herë présim me padurim çdo projekt të saj.

Para disa ditësh stilisti Valdrin Sahiti zbùloi se këngëtarja po bëhet gati për një projekt bòmbë.

“Mbërritëm në Tiranë për bòmbën e radhës nga Elvana Gjata”, shkroi Valdrini përkrah një fotografie me Elvanën.

Dhe në fakt kështu ndodhi me të vërtetë! Elvana ka lajmëruar para pak ditëve se do të publikojë këngën e saj më të re.

Ajo ka zbùluar se kënga do të mbajë titullin “Çelu”, ndërkohë që ajo shfaqet duke pòzuar me një veshje në ngjyrë të bardhë.

Kënga është pjesë e një mini-albumi të këngëtares. Ditën e sotme, këngëtarja publikoi EP-në e radhës, të titulluar “Çelu”.

Mini-albumi do të përmbajë shtatë këngë të reja, të cilat për momentin janë të lancuara vetëm në rrjetin “Spotify”.foto galeri

Këto projekte janë kryesisht të zhanrit baladë; “A po vjen”, “Drandofilat”, “Jeta ime”, “Vendi im”, “Kur jemi dasht”, “Kunadhe” e “Mos u ngùt” janë këngët më të reja të këngëtares, të cilat shumë shpejt do të vijnë të gjitha edhe të vizualizuara në “Youtube”.

Duket se 2021 do të jetë viti i Elvanës, duke qenë se për 3 vite i mungoi tregut muzikor. Në muajin shkurt ajo u rikthýe me një super baladë, “Thirr”, që na théu zemrat të gjithëve.

Gjithashtu pak ditë më parë ajo publikoi disa imazhe të saj, ku shfaqej shumë séksi dhe zbùloi se do të publikojë së shpejti një këngë me titullin “Lòti”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!