Ballina Aktualitet Elgit Doda i revòltuar keq me 'PërPuthen', ka një kërkesë publike për...

Elgit Doda i revòltuar keq me ‘PërPuthen’, ka një kërkesë publike për kryeministrin (FOTO)

Shumë personazhe të “Për’Puthen” e kanë përdorur famën e tyre për t’u përfshírë në tregun muzikor.

Pavarësisht nëse kanë apo jo talent për këndim, shumë prej tyre kanë publikuar të paktën një këngë deri më tani.

Madje duket sikur e kanë kthyer në një sfídë me njëri-tjetrin, se cili prej tyre do të nxjérrë më shumë këngë dhe sigurisht kush do marrë më shumë klikime.

Të fundit që kanë nxjérrë këngë dhe që nuk e prisnim aspak të ndërmerrnin këtë hap, janë Luljeta dhe Ndriçimi nga “Për’puthen +40”.

Të dy ata publikuan këngën me titull “S’ta jap”, që nga një pjesë e madhe e publikut nuk u prit fare mirë.

Përveç mungesës së talentit të “këngëtarëve”, kënga u krítíkua edhe për tekstin e saj të dobët e shumë bànal.

Shumë e kanë justifíkuar edhe me faktin se Luljeta dhe Ndriçimi e kanë bërë këngën thjesht për të plotësuar dëshirat e tyre dhe jo për t’u përfshírë në muzikë.

Megjithatë ka nga ata, artistët e vërtetë, që këngë të tilla nuk mund t’i mbështesin.Degjenerimi ka kaluar kufijtë”, Elgit Doda i drejtohet Edi Ramës – Albeu.com

Së fundmi, Elgit Doda ka reàguar i révoltuar për këngën e fundit të dyshes së “Për’puthen +40”.

Ai ka postuar një pjesë të këngës në Instagramin e tij dhe përkrah ka shkruar:

“Dégjenerimi ka kaluar kufijtë. Edi Rama më le nja 2 ditë kryeministër sa të sistemoj nja 2 gjëra”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!