Gazetarja e njohur nga Shkodra, Anila Dushi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm pasi nuk e fitoi dot bétejën e Covid-19.

Pak ditë më parë, ajo kishte treguar përjetimet e saj me vírusin e rrízikshím nëpërmjet një postimi në “Facebook”.

“Kam besuar qe në fillim se Covid-19 është një lùftë botërore. Kam dëgjuar mjaft nga ata që e kanë kaluar. Por qenka Tmérr”, kishte shkruar gazetarja para disa ditësh.Humb betejën me koronavirusin gazetarja e njohur shkodrane – A2 CNN

Dushi ndérroi jetë në moshën 54-vjeçare në spítalin rajonal të Shkodrës. Prej vitesh ajo punonte gazetare në shtypin e shkruar dhe në televizione lokale e kombëtare.

Miq dhe kolegë të së ndjérës kanë shprehur píkëllímet e tyre nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale.

“E vështírë me e nis ditën me një lajm të tríshtueshëm! Anila Dushi, shoqe, mike, mësuese e gazetare, nuk asht ma mes nesh. Hùmbje për gazetarinë, publicistikën, miqtë e të njohurit e shumtë e mbi të gjitha për të afërmit.May be an image of 1 person and text

Pushofsh në në paqe Anilë, do të të kujtojmë gjithmonë! Lamtumirë!”, është shprehur kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi.

“Ky vírus i rrezíkshëm i mori jetën sot një gruaje të fortë dhe gazetares të shkëlqyer, shkodranes Anila Dushi. Edhe në momentet e fundit të jetës arrite të shkruash e të ndash me ne dhímbjen dhe lùftën që po bëje me Covid….

Është shumë tríshtim dhe mérzi kur hùmbet miq e të njohur, më të cilët ke bërë një rrugëtim jete, sado i vogël të ketë qenë ai.

Ideja e hùmbjes dhe mendimi që nuk do i takosh më, lë një vend bosh…… e sot secili nga ne ka shumë vende bosh në mendje e zemër…..Familja Juka, Mes nderimeve dhe persekutimit Anila Dushi (2010) | Radi and Radi

Anilë, të qoftë i lehtë dheu dhe do të kujtoj gjithmonë si miken që asnjëherë nuk kurseu fjalët e ambla për mua. ..

Ngushëllime familjarëve dhe miqve! ”, shkroi deputetja Senida Mesi.

“Na le Anila Dushi nuk na e bane mire… Jete e pate plote dallge qe i përballove me shume dhímbje. Ishe mbështetje për mua dhe Elionen… Na ke dasht e na ke afru shume… Pushofsh me Engjet e qiellit ne dashnin e pa fund… Lamtumire Dushi”, ka shkruar gazetari i njohur, Simon Shkreli.Por Covid-19 qenka tmerr...': Ndërron jetë gaze - Syri | Lajmi i fundit

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!