Policia e Kosovës ka kontrolluar mesantën e së enjtes shtëpinë e Don Xhonit në lagjen Drenas 3 në këtë qytet të Kosovës pasi reperi ka publikuar një foto në Instagram ku shihet duke mbajtur àrmë, të tipit Kallàshníkov.

Sipas burimeve të “Gazetës Express”, menjëherë pas publikimit të fotos, ka shkuar polícia, por që nuk ka arréstime.

Edhe pse ai u kishte treguar se fotot janë pjesë e një klipi kënge, duket që blutë nuk janë mjaftuar me kaq.Veç me kallash kena gjujt”, Don Xhoni feston me armë në dorë përfundimin e  këngës së re - Gazeta Standard Online

Don Xhoni akoma nuk ka dhénë një reàgim në lídhje me situatën e krijuar.

Kujtojmë se reperi ka paralajmëruar prej javësh se së shpejti do të vijë me një projekt të ri muzikor, që pritet të thyejë rrjetin.

Para disa ditësh ai zbùloi se kënga e re, që do të mbajë titullin “Maffia” do të publikohet në datë 8 prill.

https://www.youtube.com/watch?v=teTxfesV74E

Ditën e djeshme reperi ka përfunduar xhirimet e këngës dhe duket mjaft i kënaqur me rezultatet, aq sa ka festuar në një mënyrë shumë të pazakontë.

Don Xhoni ka publikuar në Instagram një video të tij, në të cilën lajmëron se ka përfunduar xhirimet e këngës së re.

Më pas me një àrmë në dorë ai qéllon në ajër, duke bërë realitet freestyle-n e tij ku shprehet “Veç me kàllash kena gjùjt”. https://www.photojoiner.net/image/sWwA6Vy6

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!