Ballina Aktualitet Për sa kohë përcaktohet fituesi dhe humbësi i zgjedhjeve? Habit me deklaratën...

Për sa kohë përcaktohet fituesi dhe humbësi i zgjedhjeve? Habit me deklaratën tij Celibashi

Kryetari i KQZ-së Ilirjan Celibashi, në një intervistë në “News 24”, u pyet se për sa kohë do të dalë rezultati i zgjedhjeve, ku do të përcaktohet fituesi dhe humbësi i zgjedhjeve.

Celibashi theksoi se do të duhen 48 orë që të dalë rezultati, duke shtuar se KQZ do përpiqet që të nxjerrë rezultatin sa më shpejt.

“Sa i takon përqindjes së votuesve, KQZ ka bërë një lloj sodimi, sepse një orë të caktuar qendra votimi raportojnë pranë institucionit tonë. Qendrat e votimit raportojnë në orë të ndryshme.Celibashi jep sqarimet e fundit: Ja 3 mënyrat si duhet votuar - Bulqiza.info

“Kanë marrë pjesë 48.2 për qind e votuesve, por shifra zyrtare del kur të bëhet raportimi për të gjitha qendrat e votimit. Edhe më 2017, përqindja e pjesëmarrëve është ndryshe në fillim dhe ndryshe në fund.

“Diferencat gjithsesi janë shumë të vogla. Marzhi i gabimit mes shifrës fillestare dhe asaj finale mund të luajë me 2-3 për qind. Sa i përket votimit elektronik, ka qenë i suksesshëm.”

“Do ishte mirë që procesi i nxjerrjes së rezultatit të bëhej në QV. Do të bëjmë të gjitha përpjekjet që rezultati të dalë për 48 orë, edhe objektivisht mund të realizohet. Numëruesit trajtohen para se të nisë numërimi.”, u shpreh Celibashi.Celibashi: Është sulmuar aplikacioni i KQZ - Tv Klan

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!