Artisti i njohur shkodran, Berhan Nehani, është ndàrë fatkéqësisht nga jeta.

Lajmin e bën të ditur kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, e cila veçon kohën kur Nehani ishte pjesë e grupit “Karajfilat që ka Shkodra”, që u rikthye sërish prej tij 5 vite më parë.May be an image of 2 people and people standing

“Ndarja nga jeta e zotni Berhan Nehanit, është një lajm i tríshtueshëm për artin dhe Shkodrën tonë. Ndër thémeluesit e grupit “Karajfilat që ka Shkodra” por edhe nismëtar i rimékémbjes së tij para 5 viteve, zemra e artistit pushoi së rrahuri ditën e sotme, në moshën 76- vjeçare.

Njeri i qeshur dhe i dashur me të gjithë, pasionant i artit dhe muzikës qytetare shkodrane, kështu do ta kujtojmë gjithmonë këtë zotni Shkodre e qytetar model. Ngùshëllime familjes, të afërmve, kolegëve për këtë hùmbje! Do ta kujtojmë gjithmonë artistin z. Berhan Nehani”, shkruan Ademi.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!