Ballina Aktualitet "T'làgi me shàmpanje, hajde t'làgi me shàmpanje...."/ Blendi Klosi në versíonin...Ghetto Geasy!...

“T’làgi me shàmpanje, hajde t’làgi me shàmpanje….”/ Blendi Klosi në versíonin…Ghetto Geasy! (VIDEO)

Partia Socialiste fitoi pesë mandate në Berat, duke ia rrémbyer një LSI-së, ndërsa PD mori dy mandate.

Símpatízantë e mbéshtetés të kësaj fòrce politike e kanë prítur me festë e entuzíazëm rezultatin fitues.

Menjëherë pas këtij lajmi, ministri i Turizmit Blendi Klosi dhe mbéshtetésit e PS janë mbledhur para Pallatit të Kulturës në Berat me flamuj e thírrje fitoreje.

Ka qënë vetë Klosi ai që ka hapur shàmpanjën duke festuar me ato pasi ai ishte i 5-ti në listën e kandidatëve të Partisë Socialiste.

Në video shihet ministri  cili shihet të hapë shíshen e shàmpanjës me thírrjet “Fitore”, “Fitore”.

Më herët Blendi Klosi u shpreh se rezultati në Berat është i jashtézakonshëm dhe fantastik, duke shtùar se mandatin e fituar në këto zgjedhje e kishin synuar që në vitin 2009.

Nuk përmbahet Blendi Klosi, pas fitores lag mbështetësit me Shampanjë (VIDEO) – Albeu.com

Partia Demokratike në këtë qark ka fituar dy mandate, ndërsa hùmbësja e madhe në Berat konsíderohet Lëvizja Socialiste për Integrím, që ka pésuar hùmbje edhe në vendlindjen e théméluesit të LSI-së, Ilir Meta.

Sapo pamë videon në erdhi në mendje kënga e famshme e Ghetto Geasy ft Majk ‘Ajo’ ku reperi kosovar këndon pa pushuar:

Hajde sonte festojm t’lagi me shampanj, Hajde t’lagi me shampanje
Hajde t’lagi me shampanje, T’lagi me shampanje, Un ty t’lagi me shampanje
T’lagi me shampanje Hajde t’lagi me shampanje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!