Ballina Showbiz Ish-anëtari i OTR habit me deklaratën e tij: Shérri Noizy-Mato Lale i...

Ish-anëtari i OTR habit me deklaratën e tij: Shérri Noizy-Mato Lale i sajuar!

Ish-anëtari i grupit OTR, reperi Blazer ka qenë i ftuar në emisionin “Expuls”, ku dha mendimin e tij përsa i përket gjithë situatës së krijuar mes Noizy-t dhe Mato Lales.

Duke folur për sherrin e bujshëm mes dyshes, Blazer u shpreh shkurtimisht dhe theksoi se ky sherr është thjesht i sajuar për markerting.

“As nuk me intereson fare! Më duket terësisht i sajuar për marketing”– u shpreh ai.Kur erdha nga fshati në Tiranë shisja qese te tregu i 5 Majit”, reperi shqiptar tregon punën e parë që ka bërë

Kujtojmë se ditë më parë, MatoLale publikoi këngën e tij më të fundit “Resto”, që hapur ishte një “diss” për Noizy-n. Mes rreshtave të këngës ai përmend edhe mikun më të mirë të Noizy-t, Vàrrosin.

“Edhe Vàrrosin që me demek e ke si vëlla, edhe Vàrrosin e ke lon me jetu në shtëpi me qera”, shprehet MatoLale në këngë.

MatoLale e pranon se Noizy e ka mbështetur në fillimet e karrierës dhe thotë se e ka dashur si vëlla dhe nuk príste që të merrte “diss” prej tij. Ndër të tjera ai e akùzon Noizy-n si të pabesë dhe se ndihet i rrezíkuar nga MatoLale si reper i ri.

Menjëherë pas këngës, pati një reàgim të àshpër nga Noizy. Ky i fundit bëri publike disa biseda që kishte bërë me MatoLalen në qershor të vitit të shkuar, 1 ditë para se të publikonin bashkëpunimin e tyre “Adrenalinë”.

Në bisedë Noizy shihet se i kërkon MatoLales që ta shtyjnë publikimin e këngës së tyre, sepse ky i fundit kishte një mikun e tij në spítal.

Noizy u shpreh se MatoLale e bën të gjithë këtë për të marrë vëmendje prej tij dhe e paralajmëroi se shumë shejt do t’i harrohet emri.

Mirëpo edhe përgjigja nga MatoLale nuk vonoi. Ai ka publikuar disa komente nga kënga e tij, në të cilat fansa të Noizy-t shprehen se ky i fundit është àrrogant dhe i pabesë dhe se i largon talentet e rinj nga grupi i tij OTR.

Më pas MatoLale ka akuzuar Noizy-n se ka lënë vetëm mikun e tij, Vàrrosin, në një moment shumë të vështirë, si për t’i vërtetuar pabesinë.

Si rrallëherë, në krah të Noizy-t doli Stresi, i cili ndàu në InstaStory një foto që e fshíu më pas. Ai i hòdhi kùnja reperit Mato Lalo, duke treguar se vetë ai dhe Noizy ishin të vetmit në Shqipëri dhe s’kishte të tjerë si ata.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...

E paprítur! E ftuara héq sandalen dhe gjùan drejt gazetarit të njohur (VIDEO)

Programi “E Diell” vjen çdo të diel në ekranin e Top Channel duke bërë bashkë të vegjël e të mëdhenj, kjo për shkàk të...
error: Alert: Content is protected !!