Ballina Aktualitet Shérr tek ‘’1 Maji’’, godítën vëzhguesin e PD, jashtë kanë dhùnuar dhe...

Shérr tek ‘’1 Maji’’, godítën vëzhguesin e PD, jashtë kanë dhùnuar dhe të tjerë (VIDEO)

Një ngjàrje e paprecédentë ka ndodhur tek shkolla ‘1 Maji’ në Tiranë. Mësohet se ka pasur një përplàsje fizike me grùshte dhe me sende të fòrta mes të pranishmëve.

Shérri ka nisur mes dy komisionerëve ndërkohë Deri më tani bëhet fjalë për një përplàsje mes një simpatizanti të PD-së dhe një vëzhguesi të PS-së.

Menjëherë pas këtij incídenti ka ndërhyrë polícia e cila ka shuar konflíktin dhe ka shoqërua deri më tani 7 persona. Tek shkolla ‘1 maj’ vetëm pak minuta pas ngjàrjes ka shkuar edhe kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i cili ka është informuar rreth asaj se çfarë ka ndodhur.

Pampuri: Godítën vëzhguesin e PD, jashtë kanë dhùnuar dhe të tjerë

Kandidatja e PD në Tiranë, Orjola Pampuri ka dénoncùar se i dhùnuari tek shkolla ‘’1 Maji’’ është vëzhgues i PD.

Ajo thoët se përfaqësuesit e KQZ nuk kishin asnjë informacion për aùtorët, teksa kanë qenë këta të fundit që ngàcmuàn e dhùnuar.

Më tej Pampuri thotë se janë dhùnuar edhe djem të tjerë të PD jashtë KZAZ-së.

‘’Dy përfaqësuesit nga KQZ nuk kishin informacion. Po bëhet kàllëzimi nga djali i dhùnuar. Jashtë më thonë që ndërkohë që janë dhùnuar dhe të tjerë të PD, ndërkohë që dy personat. Besoj i kanë ngàcmuar dhe dhùnuar. Në momentin që ka ndodhur incídenti. Kam qenë gjatë gjithë kohës këtu brenda, persona që kanë qenë këtu dhunuan vëzhguesin e PD. ‘’- tha Pampuri.Pampuri

Policia e Shtetit duket se e ka hùmbur totalisht detyrën e saj për të siguruar réndin dhe sigurinë në qendrat e numërimit, pasi KZAZ 30 te shkolla ‘1 Maj’ në Tiranë u pùshtùa nga persona me préçédentë pénalë dhe të àrmàtosur, të cilët dhùnuan numëruesit e PD.

Por skàndali vazhdon pasi pamjet filmike nga vendngjàrja tregojnë se demokratët janë dhùnuar barbàrisht nga persona të àrmàtosur civilë dhe polícë, ku siç duket në video, demokrati ishte shtrírë në tokë dhe po pràngosej me dhùnë nga polícia, ndërkohë edhe po godítej vazhimisht.

Pas përléshjes tek ‘’1 Maji’’, shtòhen màsat në të gjitha KZAZ-të e Tiranës, kërkohen edhe kartat ID

Përléshja tek shkolla ‘’1 Maji’’ ka sjellë një mobilizim në të gjitha KZAZ-të e Tiranës. Raportohet se përveç ‘badge’ të akreditimit kërkohen nëpër KZAZ për të gjithë personat që duan të hyjnë edhe kartat ID.Whatsapp Image 2021 04 26 At 21.01.08 (1)

 “Po mos i gjuj, nuk ke të drejtë”, momenti i shoqërimeve jashtë shkollës ”1 Maji”, pas konfliktit në qendrën e numërimit

Polícia ka shoqëruar menjëherë disa persona pas konflíktit apo përléshjes fizike tek shkolla ‘’1 Maji’’ në Tiranë.

Nga pamjet e siguruara janë disa makina polície përpara shkollës, dhe ka disa të shoqëruar.

Brenda shkollës, teksa numërimi vijon mësohet se shérri nisi mes dy vëzhguesve, por më pas ndërhýnë edhe persona të tjerë.

Ndërkohë gjatë shoqërimeve dallohet se ka tension ku njëri thotë ”Po mos i gjùaj, nuk ke të drejtë”. Nga ana tjetër dhunë ka pasur edhe jashtë KZAZ, teksa janë shoqëruar 9 persona në total. Vëzhguesi i dhùnuar ka dorézuar kàallëzímin pénal në Políci.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!