Ballina Magazina Aktorja e njohur turke trondít me rréfimin: Na kanë poshtëruar...

Aktorja e njohur turke trondít me rréfimin: Na kanë poshtëruar…

Aktorja shumë e njohur për shqiptarët, me rolin e saj në serialin “Dashuri e ndaluar”, Hazal Kaya ka bërë një deklaratë të fortë për industrinë e filmit në Turqi.

E ftuar në një program televiziv së fundmi, aktorja tha se ata janë poshtëruar prej vitesh derisa projektet e tyre nisën të shiteshin jashtë vendin.

“Prej vitesh jemi pòshtëruar si aktorë dhe kemi jetuar si njerëz pa perspektiva. Mendonin se ishim aty për shkàk të bukurisë dhe jo talentit. Por ishte drejtësia hyjnore që vite më pas bëri që serialet tona të shiteshin nëpër botë dhe të vlerësoheshin.11 ideas de Nihal y behlul | actrices, feriha y emir, famosos

Ne aktorët kemi punuar shumë për këtë industri. Askush s’ka punuar më shumë se ne dhe sërish ne sùlmoheshim, nga të gjitha anët. Historia ndryshoi kur serialet nisën të shiteshin jashtë vendit”-tha Kaya.

Hazal Kaya, është inféktuar së fundmi me Covid-19. Sipas mediave turke, Hazal ka shfaqur simptoma të lehta dhe ndodhet tashmë në karantinë.

Megjithatë, ajo nuk ka folur publikisht për faktin që është inféktuar dhe fansat po présin të mësojnë nga vetë aktorja si është gjéndja e saj shëndetësore.Hazal Kaya FAN on Twitter: "#HazalKaya… "

Në muajin nëntor të vitit 2019, Kaya u bë nënë për herë të parë.  Ajo ka mirëpritur një djalë bashkë me bashkëshortin Ali Atay, me të cilin u martua më 6 shkurt të po atij viti.

Vogëlushi është pagëzuar me emrin Fikret, siç bëjnë me dije mediat turke.

Hazal është shumë e lumtur për ardhjen në jetë të vogëlushit, së bashku me partnerin i cili është 14 vjet më i madh.Enis Arıkan, Hazal Kaya'nın süt annelik serüvenini anlattı - Son Dakika  Magazin Haberleri

Mediat turke shkruajnë se çifti është tepër entuziast për fëmijën që erdhi në jetë.

Mirëpo, si në rrugë, ashtu edhe në rrjete sociale, ajo mundohet t’ia fshehë fytyrën të birit dhe duket se këtu ndikojnë besëtytnitë që ajo ka.

“Nihal” u fotografua së fundmi në rrugë nga paparacët, teksa ecte krah partnerit me të birin në krahë.May be an image of 1 person

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Zbulohet personazhi kryesorë i filmit të ri Ermal Mamaqit, ja kush është (FOTO)

Ermal Mamaqi i vuri vulën suksesit të tij në kinematografi me dy filmat “2 gisht mjaltë” dhe “I Love Tropoja”. Këta filma u mirëpritën nga...

Mori ofertë nga ‘Kosherja’, Olsi Bylyku tregon arsyen përse refuzoi (VIDEO)

“Kosherja” është spektakli më i ri në ekranin e “Abc News”, i cili ka mbledhur disa nga aktorët më të mirë të humorit në...

Edhe një se u mbush! Princi i ‘PërPuthen’ i futet muzikës, është një ‘diss’ (VIDEO)

Shumë personazhe të “Për’Puthen” kanë zgjedhur të shfrytëzojnë në maksimum famën e tyre duke u bërë pjesë e muzikës. I fundit që i është bashkuar...

Ana tregohet e sinqertë: Ja përse u futa në ‘PërPuthen’, do ta përdor…

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’Puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Fation Kuqari ndryshon ‘look’ por ndjékëset sërish ‘çménden’ pas tij (FOTO)

Pas daljes nga “Për’puthen”, Fstjon Kuqari nisi të thotë të vërtetat e tij për emisionin dhe u kthye sërish në qendër të vëmendjes me...