Ballina Magazina Kristjani tregon prapaskénat: Arjan Konomi ma kërkoi vetë...

Kristjani tregon prapaskénat: Arjan Konomi ma kërkoi vetë…

Pak ditë më parë, në njërën prej puntatave të “Për’Puthen” nisi një debàt i ashpér mes konkurrentit Kristian Marcinaj dhe opinionistit Arjan Konomi.

Gjithçka nisi për shkak të çajit “Matcha” që siç Sara u shpreh, ‘térbon djemtë’.

Opinionisti akézoi Kristianin se ai sillte drògë në emision dhe ia jepte konkurrentëve, ndaj Erlindi ishte aq i hutuar në takimet e tij sipas Arianit.

Akuzat e Konomit ishin të ashpra, ndaj Kristiani dhe Erlindi u detyruan të ndërprésin emisionin dhe i kanë bërë thirrje opinionistit t’i kërkojë falje publike për njòllòsjen e emrit të tyre.

I ftuar “N’Kosovë Show”, Kristiani tregoi se nuk e kuptoi si rròdhën ngjàrjet në atë mënyrë, pasi ishte vetë Arjani që i kishte kërkuar vetë më herët çaj, teksa ishin ulur në kafe.

“Unë nuk kam asgjë personale me Arjanin, paçka se përshtýpja ime që në hyrje ka qenë një përshtýpje që ai e ka kthyer protagonizmin tim personal. Pra, për arsye të caktuara, vàret si më ka analízuar me atë syrin e tij krítik, por që edhe nëse ai do më jepte mua këshilla, nga të cilat unë të rritesha, unë i mirëpres ato këshilla sepse unë mund të mësoj nga kushdo përderisa ato këshilla janë të arsyeshme. Ama nuk më pëlqeu ky sulm që më bëri, por nuk ngélet si urréjtje.

Me kohën do qartësohet dhe ekspérienca e tij mediatike. Nga ajo që kam dëshmuar kam vënë re që ai është një person që di të kërkojë falje dhe unë e pres nga ai. Përderisa ai e ka bërë akùzën publike dhe unë kam të gjithë të drejtën që t’i kërkoj të kërkojë falje publike. Kur një individ ka një pozicion aq të lartë në media, edhe nëse do ishte e vërtetë, minimumi që mund të bënte ishte të më merrte privatisht dhe të më këshillonte si një prind. Jo një akùzë aq e ashpér publike, sepse unë para një jave e takova dhe më tha a ke nga ai çaji jot. Ma kërkoi çajin në kafe, mund ta kishte edhe si batutë apo sarkàzëm ama ne ishim në kafe, u takuam miqësisht dhe nuk kishte asnjë ekzàgjerim për këtë temë. Ndodhi si godítje befasisht”- tregoi ish-konkurrenti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Jo vetëm aktor! Visjani dhe reperi i njohur kosovar publikojnë hitin e garantuar të verës (VIDEO)

Visjani dhe Meritoni, fansa të njëri tjetrit arrijnë të bashkëpunojnë në një rrymë të përbashkët. Visjan Ukcenaj si një fans i zjàrrtë i Meriton Ademit,...

Konkurrentja e PërPuthen+40 habit me deklaratën e saj: Jam pré e bullízmít sepse…(VIDEO)

Erlinda Ogreni konkurrentja e 'përPuthen+40', e divòrcuar dhe me një vajzë 12-vjeçare. Ajo është me origjinë nga Lushnja ndërsa aktualisht jeton në Tiranë, ku ka...

Çifti i panjohur fitoi çmimin ‘Guinnes’, arsyeja është mahnitëse! (VIDEO)

James dhe Chloe Lusted janë shpallur çifti i martuar me diferencën më të madhe të gjatësisë, rreth 60 cm. Ata u konfirmuan nga komisioni i...

Zbùlohet më në fund se me cilin këngëtar do bashkëpunojë Ghetto Geasy! (FOTO)

Ghetto Geasy i është futur prej kohësh punës dhe ka gatuar në studio hite që ne të gjithë mezi presim t’i dëgjojmë. Së fundmi, ai...

I dedíkoi këngën ‘Thíkat e mia’, ja si reàgoi ish e dashura e Alban Ramosaj ()

Alban Ramosaj ka dhënë një intervistë së fundmi për revistën “Class”, ku folur gjatë për fitoren në “Kënga Magjike” dhe jetën e tij profesionale. Mes...
error: Alert: Content is protected !!