Ballina Showbiz Është ikona e repit shqiptar! Nuk do ta beosni sa vjeç mbush...

Është ikona e repit shqiptar! Nuk do ta beosni sa vjeç mbush sot Unikkatil!

Reperi i njohur shqiptar, Unikkatil, feston ditën e sotme ditëlindjen e tij të 40-të. Ai ka lindur në Prishtinë, më 18 mars 1981.

Reperi filloi të incizojë këngët e tij që para lùftës në Kosovë. Më pas ai vazhdoi të publikojë këngë dhe nga ShBA-ja, ku themeloi grupin e tij “The Bloody Alboz (Shqipet e Përgjàkshme)”.

Reperi numëron në diskografinë e tij qindra këngë, ku e veçanta është se asnjë nga to nuk eshtë e realízuar me videoklip, gjë që e dallon atë nga këngëtarët e tjerë.

Albumi i fundit i tij është “Kanuni i Katílit” i publikuar në vitin 2007, para 14 vjetëve.

Kujtojmë se në dhjetor të vitit 2019, reperi hùmbi babanë e tij. Reperi e ka dhënë lajmin e hídhur nëpërmjet fjalëve prékëse ku tregon edhe dhímbjen e madhe që po përjeton.

“Baba em, shpirti i em, nji prej njerëzve ma të sinqertë që kom njoftë dhe nji prej arsyevet që jom kështu çysh jom na la këtë të enjte. Miqët dhe dashamirët që dojnë me ia shprehë respektin dhe lamtumirën e fundit janë të mirëseardhun të hanën me 9 Dhjetor prej orës 2 deri në orën 9 në Pleasant Manor Funeral Home adresa: 575 Columbus Ave, Thornëood, NY, 10594.”, ka shkruar reperi asokohe në rrjetin social Instagram.Baba i repit Unikkatil, paralajmëron diqka të re - Gazeta Projekti

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!