Ballina Magazina Një jetë në ekran me këngë dhe programe të sukseshme, por ja...

Një jetë në ekran me këngë dhe programe të sukseshme, por ja sa vjeç mbushi sot Turjan Hysko

Një ndër emrat më të njohur të showbiz-it shqiptar, Turjan Hysko feston sot ditëlindjen.

Të shumtë kanë qenë ata që e kanë uruar Turin nëpërmjet postimeve, mesazhe që ai i ka publikuar në InstaStory.

Për të gjithë ata që janë kuriozë për të ditur sa vjeç është Turi, po ju bëjmë me dije se producenti i njohur mbushi sot 36 vite.JO VETËM “DUPLEX”/ Emri i emisionit tjetër nga Turjan Hyska… (VIDEO) – AlpeGossip

Turjan Hyska lindi më 30 mars 1985 është këngëtarë, kompozitor dhe producentë shqiptarë.

Ai është i njohur për emisionin e tij: ‘Përralla me Mbret’ i cili më vonë e ndryshoi emrin në ‘Përralla me Píratë’, ‘Mos u Nxeh’, ‘Oktapod’, ‘Familja’, ‘Dublex’ dhe për emisionin më të shikuar ‘Klanifornia’.

Turi kreu shkollën fillore në Berat. Shkollën e mesme e kreu në qytetin e Tiranës në gjimnazin “Petro Nini Luarasi”, aty ku u krijua edhe grupi ‘Produkt 28’.

Kjo do të jetë një ndër ditëlindjen e tij më të bukura, pasi familja e tyre me Orinda Hutën pritet të zgjerohet me një bebush që është rrugës.Yesterday evening during the "Oktapod" show, while interviewing the guest Damianon, Turjan Hyska during the conversation expressed that he is ready to betray Orinda with Rosie Huntington or Charlize Theron Immediately Tur&39;s statement became the ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!