Ghetto Geasy dhe Unikkatil janë dy nga reperët më të famshëm shqiptarë që gjithmonë janë përfolur për një rivalitet mes tyre.

Ishin ata të dy që sollën frymën e muzikës hip hop në Shqipëri dhe gjithmonë janë parë si kundërshtarët më të fortë të njëri-tjetrit.

Fansat shpesh kanë aluduar se ata të dy i kanë bërë edhe diss njëri-tjetrit në këngë. Por si është në të vërtetë marrëdhënia mes dy reperëve?

Gehtto Geasy ishte i ftùar së fundmi në emisionin “NIN” në “Klan Kosova”, në të cilin foli gjerë e gjatë për gjithë karrierën e tij artistike.

Ndër të tjera Ghetto Geasy zbùloi edhe si është màrrëdhénia e tij me Unikkatilin, duke ju dhënë fund të gjitha alùdimeve që janë ngritur kohë pas kohe.

Getaori tha se nuk është takuar kurrë me Unikkatilin dhe nuk ka pasur ndonjë konflikt me të e se gjithçka që është thënë më herët ka qenë kéqkuptim i kohës.

“Ne faktikisht jemi një gjeneratë, një gjeneratë në moshë pak a shumë, por unë kam filluar pak më herët. Sa ka qenë në Prishtinë, po flas për periudhën e shkollës së mesme, kemi qenë me një shkollë. Kemi pasur shokë të përbashkët që thoshin se është ky dhe ka filluar të bëjë muzikë.

Unë personalisht nuk e kam njohur, nuk e kam takuar kurrë, nuk kam pasur kurrë konflíkt me të. Po them se ka qenë një kéqkuptim i kohës. Nuk dua që muzika të jetë diçka që ne na ndàn, muzika duhet të jetë diçka që neve na bashkon”, u shpreh Ghetto Geasy.

Fillimi i vitit 2019 nisi me përçàrjen e djemve repera të grupit muzikor, “Babastars.Agon Amiga ofendon publikisht liderin e Babastars? Ja e vërteta e 'sherrit'Gjatë intervistës së tij, Getoari rrëfeu edhe raportin me djemtë e grupit “Babastars” dhe në veçanti Agon Amigën.

“Nuk kam dashur të flas gjërat e brendshme, por mund të them se ne, unë kam qenë ai që, asnjërit prej tyre nuk i kam marrë asnjë cent, unë kam bërë për këta njerëz, ka fakte se kush i ka shkruar ato këngë të tyre. Pakënaqësitë kanë qenë mes njëri-tjetrit se sa për mua”, u shpreh ai.

Më tej ai thotë se nuk ka pasur pròbleme financiare sa i përket shpërndàrjes, dhe se konflíkti ka lindur mes anëtarëve dhe jo mes tij si thémelues.Ghetto Geasy | Singer, Ghetto, Boys

“Unë kam bërë punë, më iknin edhe nga studio, unë kam fjetur në studio. Problemi është se jam marrë me mish e shpirt me ta. Ledri u largua për çështje personale, kurse ne i kemi larguar prej çdo obligimi”, shtoi ai më tej.

“Nëse për një njeri kam bërë më shumë se sa për veten është Agon Amiga. Nuk ka as baba, as nënë, as grua e vëlla që kam bërë më shumë”, tha reperi.

Ndër të tjerash, Geti përmendi edhe Noizyn. Çfarë tha për të dhe shumëçka tjetër kuptoni në videon më poshtë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!